Podszycie się pod maila i wyłudzenie pieniędzy z banku

Tematy nie należące do żadnej z pozostałych kategorii

Moderator: Moderatorzy

Podszycie się pod maila i wyłudzenie pieniędzy z banku

Postprzez infek » Cz 09.07.2015 05:25

Zastanawiam się czy jest możliwe przechwycenie danych do logowania do banku przy użyciu przechwyconego maila. Czasami zdarza się tak, ze zapominam się gdzieś wylogować z komputera publicznego. I później zastanawiam się czy ktoś mógłby to wykorzystać w celach np przejęcia dostępu do rachunku bankowego.
infek

Re: Podszycie się pod maila i wyłudzenie pieniędzy z banku

Postprzez pio.b » Cz 09.07.2015 07:45

No niestety ale takie sytuacje są coraz bardizej częste. Z drugiej strony w większości przypadków jest to wina osoby, która została oszukana. Warto jest zawsze zorientować się czy strona jest stroną banku. No i nikomu nie podawać swojego hasła oraz loginu. Bank na pewno nie będzie nam wysyłał maili ze stroną logowania. TYle się o tym pisze ale ludzie bardzo często są nadal naiwni.
Zerknij sobie tutaj:
http://www.forum-kredytowe.pl/f124/hake ... 91603.html

Jakoś gościo zdobył dane banku oraz shakował na kilka milionów.

Obecnie najczęstsze jest wykradanie danych przez maila tak więc uważaj gdzie się logujesz.
pio.b

Postprzez Decon » Cz 03.08.2017 08:37

Jeśli chodzi o zapomnienie wylogowania z banku, sesje w bankach wygasają po kilku minutach. Jak zamkniesz stronę banku i wejdziesz drugi raz to już też będzie się trzeba na nowo logować. Także w tej kwestii wylogowania się myślę, że nie, ale za to są wirusy i pishing (wyłudzenie danych logowania) niebezpieczne. To nie jest tak łatwo ogólnie, bo jeszcze są hasła jednorazowe, ale trzeba być czujnym, bo i na to mają sposoby.

Dziwi mnie też, że niektóre banki nie stosują w ogóle maskowania hasła np. mBank, czy Nest Bank. Źródło: Nest Bank: opinie...

Nest Bank i mBank to niby takie nowoczesne banki internetowe, a takiego prostego zabezpieczenia nie stosują. Chociaż mają za to zabezpieczenie do płatności kartą przez internet - 3D secure, Nest Bank ma na pewno, a mBank chyba też. Dawno nie korzystałem. Polega to na tym, że płacąc kartą przez Internet trzeba jeszcze podać jednorazowy kod sms jak przy przelewach.

Tylko, że dzisiaj podobno telefony też infekują wirusy.
Decon

Postprzez many » Pn 26.03.2018 10:30

ważna rzecz, nie warto ufać mailom i telefonom...
trzeba samemu dzwonić i kontaktować się ,
od kiedy banki kontaktują sie mailowo i o coś proszą? nigdy nie zdarzyło mi się otrzymać maila od banku, chyba że sam o tego maila prosiłem
many

Postprzez Copetelle » Pt 21.12.2018 11:31

Bank jest tak zabezpieczony, że przez maila nikt Ci konta nie przechwyci.
Copetelle

Powrót do Inne