Literatura - Excel

Tematy nie należące do żadnej z pozostałych kategorii

Moderator: Moderatorzy

Literatura - Excel

Postprzez OShon » Pt 23.08.2019 15:11

Chcę Cię poinformować, że mój znajomy Adam Kopeć został wydawcą i ponownie wydał swoją książkę Mistrz Excela.
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem “wykładowym”.

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w przedsprzedaży możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie: https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela-s
od 30pln br. za samą publikację do 210pln br. wraz z dedykacją i dodatkowymi kursami do własnoręcznych ćwiczeń.

mistrz-excela-2019-25-crop.jpg

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.

Ja już dostałem... a z dedykacją nabiera dodatkowej wartości:

AdamiExcel_ksiazka.jpg
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/22, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Re: Literatura - Excel

Postprzez OShon » Pn 14.10.2019 16:39

Witam czytelników VBATools. Oto dzieła pisane, które rekomenduje:

Dostałem właśnie informacje o nowej publikacji Macieja Goneta. Oto wszystkie dostępne jego dzieła pośw. tej tematyce.
Podaje poniżej linki do wydawnictwa Helion, jednakże zauważyłem iż można je odszukać również w promocjach u różnych dystrybutorów:

Obrazek

Czekam na pierwszą cześć tryptyka oczywiście z dedykacją.
Maciej to wybitny specjalista, którego możecie spotkać na Excelforum, gdzie czynnie udziela się społecznie pomagając w wolnej chwili potrzebującym takich konsultacji.
Otrzymał od parę lat temu funkcję Moderatora i jego wiedza oraz wykorzystanie praktyczne jest niezastąpione.

Jak tylko otrzymam nową książkę, podzielę się spostrzeżeniami.

Edit: Już mam... zagłębiam się w lekturę co i wam polecam.

Zrozumiec_excela_Maciej_gonet_dedykacja.png
Zrozumiec_excela_Maciej_gonet_dedykacja.png (85.45 KiB) Przeglądane 3854 razy
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/22, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Re: Literatura - Excel

Postprzez TomBud50 » Pn 31.05.2021 14:40

Świetne materiały i bardzo merytoryczne lekcje, można znaleźć na kursexcel.pl. Warto jeśli zależy Ci na dobrej znajomości programu Excel.
TomBud50

Powrót do Inne