zaginęła mi poczta!!!! co robić - skasowały sie widaomości

Pytania, problemy, uwagi związane z Outlook Express

Moderator: Moderatorzy

zaginęła mi poczta!!!! co robić - skasowały sie widaomości

Postprzez grz_bis » Śr 01.11.2006 11:22

Witam!

mam koszmarny problem.

Siadam dzisiaj przy komputerze, właczam otlook'a i co widz... na ponad sto wiadomości zostało cos koło 20-30...

NIe wiem gdzie sie podziały starsze - myslałem ze moze ktos mi zrobił w czasie mojej nieobecnosci przywracanie systemu lu coś w tym stylu ale nie.. bo te kilka maili które zostały to jeden jest sprzed pół roku a drugi sprzed kilku tygodni...

Tak samo zaginęły wiadokmosci w folderze"wiadomości wysłane".

PROSZĘ POMÓŻCIE mi doradżcie jak to odzyskać, bo miałem tam ważne wiadomosci...

nie wiem przez co to, ale musze to w jakiś sposób odzyskac - proszę o pomoc i o rade, gdyby cos bylo niejasne prosze pisac na GG lub na maila
grz_bis

Postprzez michu » Śr 01.11.2006 17:39

Przejdź do folderu, w którym Outlook trzyma dane w plikach DBX i sprawdź, czy nie zostały utworzone zduplikowane pliki DBX z przyrostkiem (1), np. plik o nazwie "Skrzynka odbiorcza.dbx" i "Skrzynka odbiorcza(1).dbx". Jeśli tak, to utwórz nową tożsamość i skopiuj do jej foldera z danymi pliki o większym rozmiarze. Jeśli są to pliki z przyrostkiem (1), to usuń przyrostek.

Spróbuj także zmienić nazwę foldera Folders.dbx na Folders.dbx.org.

Przed jakimikolwiek operacjami najpier dla bezpieczeństwa wykonaj kopię plików DBX, aby móc je później odtworzyć.

Aby sprawdzić w jakimi folderze przechowywane są pliki DBX dla obecnie używanej tożsamości, w menu Outlook Express'a wybierz "Narzędzia | Opcje | Konserwacja | Folder magazynu".

Jeśli nic nie pomaga, możesz spróbować użyć programu DBXtract lub Outlook Express Extraction. Tylko nie wykonuj wcześniej kompaktowania plików w OE!
Pozdrawiam
Michu
michu

Postprzez mateusz » Cz 05.04.2007 10:56

Witam,
przed chwilką miałem podobny problem, przez ufność do systemu i moją nieświadomość zgodziłem się na kompaktowanie poczty. Ku mojemu zdzwieniu zniknęły wszystkie maile z OE, a mialem tam bezcenne archiwum!
W koszu odnalazłem usunięte pliki typu skrzynka odbiorcza, nadawcza itd. z rozszerzeniem .bat, przywróciłem je na miejsce, czyli tam gdzie skrzynka przechowuje wszystkie dane. Były tam również pliki o tych samych nazwach z rozszerzeniem .dbx, zarówno z dodanym (1) do nazwy jak i bez, przy czym te pierwsze miały mniejszy rozmiar. Przywrócenie plików nic nie zmieniło.
Również wszystkie sposoby opisane przez kolegę wyżej zawiodły. Mimo wszystko udało się! Zamieniłem rozszerzenia plików .bat, na .dbx i zamienilem je z plikami przechowywanymi w Identities przez moją skrzynkę. Wszystkie maile wróciły na miejsce!!
mateusz

Re: zaginęła mi poczta!!!! co robić - skasowały sie widaomości

Postprzez gemius » Pn 01.02.2010 13:51

Witam,
Mam podobny problem, brakuje mi maili z okreslonego okresu wstecz. Oczywiscie pozniejsze i wczesniejsze sa. Plik skrzynki odbiorczej ma 1.7GB
Czy jest mozliwość odzyskania tych wiadomosci?? Utworzyłem nowy plik odbiorczy, stary jest tylko do odczytu jako archiwum, ( i tak nie ma tam tych maili )
Czy te maile mogły sie w jakis sposob oddzielic??

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
gemius

Re: zaginęła mi poczta!!!! co robić - skasowały sie widaomości

Postprzez fiwabar » Pn 12.04.2010 18:23

Witam.
I ja mam podobny problem. Wychodząc z domu spieszyłem się i wyłączyłem kompa z sieci od razu. Ale wcześniej zamknąłem wszystkie programy. Outlook Express 6(bo takiego posiadam) dużo wcześniej. Przyszedłem do domu po niespełna 3 godzinach, włączam klienta poczty i widzę tylko jedną nieodebraną wiadomość, której nie przeczytałem przed wyjściem. Cała reszta - ok 2010 wiadomości !!!, Tak ok 2010 wiadomości ze skrzynki odbiorczej poszło się... kochać. To było moje archiwum od początku mej poczty czyli od wiosny 2004. Stare wiadomości jeszcze nie są tak ważne, ale te nowe bardzo. Kopiowałem kiedyś z innego komputera(na którym wcześniej korzystałem) i mam komplet plików *.dbx, ale z 2008 czyli ta mniej ważna część. Ktoś wie jak to odzyskać. Dodam jeszcze, że folder "kopie robocze" i "elementy wysłane" są w całości. Miałem kiedyś podobną sytuację, ale z wiadomościami usuniętymi. Tyle, że przyczyna była zupełnie inna, bo komp się zawiesił przy kompaktowaniu.
Jeszcze raz.
Mam Windows XP Professional i Outlook Express 6. Straciłem z niewyjaśnionych przyczyn wszystkie ponad 2000 wiadomości(ok 600MB) tylko ze skrzynki odbiorczej. W koszu ich nie ma.
Proszę o pomoc.
fiwabar

Re:

Postprzez sazb » Cz 24.06.2010 19:24

mateusz napisał(a):Witam,
przed chwilką miałem podobny problem, przez ufność do systemu i moją nieświadomość zgodziłem się na kompaktowanie poczty. Ku mojemu zdzwieniu zniknęły wszystkie maile z OE, a mialem tam bezcenne archiwum!....

Czy koledze udało się te maile odzyskać? Mam podobną sytuację.
sazb

Re: zaginęła mi poczta!!!! co robić - skasowały sie widaomo

Postprzez alter » Cz 25.07.2013 12:23

Niestety i ja wpadłem w tą pulapkę.
Outlook Expres 2006,
wiadomości było dużo - od jakiegoś czasu przestały działać niektóre reguły wiadomości, potem ginęły wiadomości z jakiegoś okresu ale wracały. Maile otwierane przez opcję "wyszukaj" nie pokazywały zawartości.
Mam sporo podfolderów gdzie sortuję maile.
Na każde życzenie komputera robiłem kompaktowanie wiadomości. Używam na kompie Kasperskiego.
Wczoraj zaginęła duża część poczty odebranej i wysłanej.
Moj system nie ma wspominanego tu programu do naprawy poczty. Wczoraj odnalazłem magazyn poczty z plikami - dziś już nie ma po nim śladu.
Co robić?

Postprzez OShon » Cz 25.07.2013 13:09

Wpierw przeczytaj FAQ tego działu. Dowiesz się co zrobić aby odzyskać (spróbować odzyskać) pocztę.
Wiem że to małe pocieszenie ale MS zamiast naprawiać na siłę Starego OE, wypuścił na jego miejsce darmowy pakiet Live z klientem pocztowym
Kto się nie przesiadł, wcześniej czy później będzie wołał o pomoc.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/17, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez alter » Pt 26.07.2013 09:32

Siedzę nad tą sprawą drugi dzień i próbuję się dopasować do podobnych przypadków.
Folder z pocztą odnalazłem. Kazdy plików folderów jest wielkości do max 800Mb. Sądząc po ilości maili jaka zginęła było tam dużo więcej niż 2G.
W folderze nie ma żadnego pliku zdublowanego, z znakiem "(1)".
DbX trackt wyciąga mi jedynie wiadomości które i tak są. Drugi link z FAQ nie działa.
Po prostu wygląda że OE obciął mi plik ze skrzynką odbiorczą i elementy wysłane. Czy da się je we własnym zakresie odzyskać?

Postprzez OShon » Śr 31.07.2013 12:23

Uderz do Grześka, może on coś uradzi.
Niemniej jednak sam nie podejmuje się wracać do tematu programu który od lat został wycofany ze wsparcia producenta.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office System/Development 11/17, 3x MCC
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez simp » Cz 02.06.2016 13:31

Witam, czy udało się kolegom, jakimś sposobem odzyskać stracone maile?
simp

Powrót do Outlook Express