OUTLOOK EXPRESS - nie wysyła widamości

Pytania, problemy, uwagi związane z Outlook Express

Moderator: Moderatorzy

OUTLOOK EXPRESS - nie wysyła widamości

Postprzez ARCHICAR » Śr 10.06.2015 08:22

Witam wszystkich.
Mam taki oto problem z OE. Temat wałkowany na Elektrodzie, niby pomogli, dwa dni było OK i wraca...

Komputer:

AMD Athlon II X2 250 3.01GHz - Win XP SP3

Jakieś 3 tygodnie temu dostałem pocztę z DHL'u o niedostarczonej przesyłce! Oczywiście otworzyłem załącznik pdf* Mignęło coś potem pojawiał się komunikat o jakimś błędzie z Adobe Reader. Usunąłem coś Revo Instalerem, niby było lepiej ale od kilkunastu dni dostaję na pocztę (Outlook Express) dziesiątki takich oto maili:

Obrazek

Witz w tym, że oprócz tego, że przychodzą to jeszcze do jakiś czas blokuje się skrzynka mailowa o2.
Blokuje się wysyłanie maili. Przyjmuje normalnie.
Pojawia się komunikat o "podejrzanej działalności", sugerują zamianę hasła. Hasło zmieniam co kilka godzin.

Upierdliwe jest to, że blokuje się także wysyłanie poczty w Outlook Express (5,0) co najbardziej wkurza. Po zmianie hasła i odczekaniu kilkunastu (kilkudziesięciu) minut jest ok i wysyła ale po kilku godzinach znów wywala okienko żeby podać hasło. Wpisywanie nic nie pomaga, błędu nie pokazuje (puste okienko).

BOK w o2 poradził mi skanowanie i zmianę haseł. Skanowałem Avastem (trial) a od kilku dni mam Kasperskiego (trial) i nic nie znajduje. Skanowałem także ADWCleanerem i CCleanerem ...

Fachowcy z Elektrody przeprowadzili mnie przez czyszczenie komputera za pomocą FRST i CureIt. Orzekli, że jest czysto. Przez dwa dni nie przychodziły żadne mailerdaemony z DHL itp.. ale na trzeci dzień już było tak:

Obrazek

Kilka godzin później znów nie mogę wysyłać wiadomości z obu adresów które mam na o2. Nie mogę tylko poprzez OE, bo ze strony o2 się da.

Czytam od kilku dni o tym wszystkim i dochodzę do wniosku, że problem może wynikać z tej przesyłki od DHL... Jeśli to jest jakiś syf to jak go znaleźć i usunąć..?

Nie mogę zmienić dostawcy poczty bo maile o2 są mi potrzebne do pracy. Nie ma szansy powiadomić teraz wszystkich kontrahentów o zmianie adresu.
ARCHICAR

Re: OUTLOOK EXPRESS - nie wysyła widamości

Postprzez OShon » Śr 10.06.2015 08:44

Ktoś atakuje twoją skrzynkę i jeśli nie masz u siebie żadnego z trojanów to jedynym sposobem jest ograniczenie otrzymywania takiej poczty przez selektywną blokadę wiadomości.
Utwórz regułę na podstawie treści tej wiadomości, aby ją kasować zaraz po odebraniu.
Jeśli taką możliwość daje ci ustawienie na koncie (przez przeglądarkę) to zrób to tam, oszczędzisz na transferze.

Możesz też zgłosić to do o2 aby systemowo zaopiekowali sie problemem.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez ARCHICAR » Śr 10.06.2015 09:21

Zgłaszałem i pisemnie i osobiście. Mam wrażenie, że im to wisi. Pani poradziła mi zmienić hasło do konta. Zmieniam średnio co kilka godzin, bo to powoduje, że po jakimś czasie daje się wysyłać wiadomości poprzez OE.
Przed chwilką skanowałem komputer DoctorWeb i nie znalazło żadnego zagrożenia.

A może tu nie jest problem skrzynki o2 tylko jakiś feler w samym Outlook Express...??
Faktem jest, że bardzo często prosi o kompaktowanie wiadomości. Normalnie powinno być po 200 otwarciach a ten chce kompaktować do np 20 albo i częściej nieraz nawet 2 razy pod rząd.

Co to może być...?
ARCHICAR

Postprzez OShon » Śr 10.06.2015 09:42

Sam OE jest uszkodzony, to znaczy nie jest zalecany ponieważ został napisany na system oparty na Fat32.
Obecne systemy to NTFS co pozwala przekroczyć magiczną sumę 2GB per plik.
W momencie kiedy baza OE w danego folderu przekroczy tą wartość to OE się wykłada.
I już po wszystkim. Zostaje płacz i lamenty bo sytuacji nie da się uratować bez kopii zapasowej, której czeka dokładnie to samo.

W FAQ tego działu naciskam aby użytkownicy tego archaika z migrowali pocztę do darmowego następcy tego klienta pocztowego, aby uniknąć komplikacji.
Także polecam lekturkę.
Obrazek
OShon

Postprzez ARCHICAR » Śr 10.06.2015 10:10

A jak ten program się nazywa..?? Jest taki sam jak OE..? Pytam bo nie znoszę zmian, OE jest intuicyjny dla mnie ., używam go od zgoła 17 lat! Próbowałem zwykłego Outlooka ale to nie to...
ARCHICAR

Postprzez OShon » Śr 10.06.2015 14:25

No 17 lat to po takim czasie samochód już nie chce jeździć.
Jego następcą jest Windows Mail z pakietu Live automatycznie instalowany w 7demkach.
Pobieranie ze strony MS: https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=29224
Obrazek
OShon

Postprzez ARCHICAR » Śr 10.06.2015 15:10

A czy on z XP będzie współpracować..? Pytam bo nie chcę ani Visty ani 7 a już tym bardziej 8. Z resztą mój komputer ma swoje lata. Nie stać mnie na nowy.
Co do samochodów to nie zgodzę się. Mam Zastavę750 z roku '66 która jest absolutnie niezawodna i dojedzie wszędzie i za niewielkie pieniądze. Problemy z autami dotyczą głównie elektroniki która się psuje a jej obsługa kosztuje krocie. Dlatego unikam jak ognia. Najmłodsze moje auto to Panda I z 1993r a i tak ma monowtrysk i komputer który lubi czasem fixować.
Wracając do tematu to rozumiem, że jeśli ten program podejdzie pod XP to mogę nim zastąpić OE. Tylko teraz jeszcze pytanie.. czy układ folderów, okien itd jest taki sam lub chociaż bardzo podobny do OE..? Jak pisałem nie znoszę zmian. Ciężko się adaptuję... stary jestem... ;-)

Aha no i jeszcze jedno... czy da się w jakiś prosty sposób przewalić wszystko z OE do tego Live..? Nie bardzo wiem jak to robić a muszę mieć wszystko jak mam bo to jest historia wysyłek, handlu itd. Wszystkie foldery chciałbym mieć tak samo jak w OE. No i konta... mam nadzieję, że można je jakoś importować z OE..?
ARCHICAR

Postprzez ARCHICAR » Śr 10.06.2015 15:15

Dobra... już wiem, że nic z tego. WinLive nie da się zainstalować na moim kompie... Pewnie musi miećWIN7 albo tego typu dziadostwo.
Masakra...
ARCHICAR

Postprzez OShon » Śr 10.06.2015 15:17

Tak powinien działać na XP bez przeszkód - ale może być więcej wersji, które to postępują wraz z systemem. Szukaj wersji 2011r powinna chodzić na XP.
Sprawdź przedtem jaki masz system - jeśli nadal XP na FAT32 to nie ma pośpiechu nic instalować, ale jeśli NTFS to zalecam.
Po instalacji powinien system z migrować wszystko (cały układ poczty).
Najlepiej wykonać sobie kopię zapasową - nośniki to nie problem, a jakiś dysk zapewne ci się wala po szufladach.

Sam używam Outlooka z pakietu Office, ponieważ jet to narzędzie programowalne.

p.s.
Widzę że MS pokasował lub przekierował stare linki. Pewnie od kiedy oficjalnie nie wspiera XP to już też chce zmusić użytkowników do nowych rozwiązań.
Udało mi się odszukać takie coś http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/poczta_elektroniczna/Windows_Live_Mail.html Czy dobra oceń sam.
Obrazek
OShon

Postprzez ARCHICAR » Śr 10.06.2015 15:30

A jak mam to sprawdzić czy jest na Fat32 czy ntfs...???

Chciałem ściągnąć Live ze strony Microsoftu, którą wyżej podałeś ale pojawił się komunikat:

Obrazek
ARCHICAR

Postprzez ARCHICAR » Śr 10.06.2015 15:44

Znów zmieniłem hasło na koncie o2. Ciekawe, że od tak gdzieś godziny 12 nie przychodzą już mailerdaemony z DHLu.. (skończyły się?) .
Nie mniej jednak każda próba wysłania jakiegokolwiek maila przez OE kończy się w kolejności:

a) prośba o podanie hasła...:

Obrazek

po wpisaniu prawidłowego hasła wywala w kółko to samo... a po wciśnięciu "anuluj" wyrzuca okienko błędów ale puste :x

Obrazek

Ja się poddaję.... :cry:
ARCHICAR

Postprzez OShon » Śr 10.06.2015 17:59

Twój OE może nie może ściągnąć tak wielkiej ilości danych z konta.
Może połącz się przez przeglądarkę i tam wywal maile które są dla ciebie atakiem!
albo ręcznie albo przez regułę wyszukania.
Jeśli nie masz takiej możliwości, to dam ci prosty programik do podglądu poczty i kasowania danych (sprawdza się jeśli są mega wielkie maile), których nie chce dźwignąć klient pocztowy.

p.s.
Jak sprawdzić czy FAT czy NTFS: Prawy klawisz na dysku/właściwości
Informacja ta będzie nad pojemnością dysku.
Obrazek
OShon

Postprzez ARCHICAR » Śr 10.06.2015 18:53

Dzięki... Witz w tym, że ja nie mam żadnego problemu ze ściąganiem maili. Wysyłam i odbieram bez problemu nawet wielogigowe załączniki, jak filmy czy mega zdjęcia. W każdym razie nigdy nie miałem z tym problemów, co najwyżej dłużej się ściągało bo mam łącze UPC o niewielkiej przepustowości.

Muszę powiedzieć, że od 12 w południe nie doszedł do mnie ani jeden mail od DHL ani też żaden mailerdaemon z tym związany... Nie wiem czy to znów cisza przed burzą czy może wreszcie się to "wysiało".. ;-)

Odpaliłem godzinę temu OE z takiego programiku znalezionego w sieci (OE Power Tool) i znów wysyła z obu adresów na o2. Moim zdaniem to coś jest felernego w tym egzemplarzu OE po prostu i ten OE Powertool pewnie go a jakiś czas stawia na nogi.
Dodam, że nigdy wcześniej nie miałem kłopotów z OE, no chyba tylko wtedy gdy miałem jakoś potężnie zainfekowany komputer, co mi się zdarzało. Były to jednak inne komputery w sensie fizycznym.
ARCHICAR

Postprzez ARCHICAR » Śr 10.06.2015 21:31

No i znów długo się nie cieszyłem... od 21 zmasowany atak mailerdaemonów z DHL u.. Co to qźwa jest... ? Jak tego się pozbyć. Oczywiście wysłanie wiadomości z OE znów zdechło a ze strony o2 można! Co to jest...?
ARCHICAR

Postprzez OShon » Śr 10.06.2015 22:46

O mailach DHLu jest głośno od jakiegoś czasu
Oto jeden z opisów: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Uwaga-na-atak-spamerski-z-wykorzystaniem-marki-DHL-3357285.html
Obrazek
OShon

Powrót do Outlook Express