Pobieranie maili z poczty i kasowanie - jak wyłączyć

Pytania, problemy, uwagi związane z Outlook Express

Moderator: Moderatorzy

Pobieranie maili z poczty i kasowanie - jak wyłączyć

Postprzez labamba63 » N 04.01.2015 13:17

Dzień Dobry,
Od wczoraj używam programu Microsoft Outlook na systemie Windows XP, nigdy nie miałem takiej potrzeby, ponieważ maile przeglądałem zawsze przez przeglądarkę, jednakże ostatnio zakupiłem nową drukarkę HP i skonfigurowałem w niej opcję "Skanuj do e-mail", która wykorzystuje program Microsoft Outlook do wysyłania maili ze skanem.
W związku z tym dodałem swoje konto pocztowe, które posiadam na neostradzie zgodnie z tą instrukcją: http://www.orange.pl/kid,4002234817,id, ... ticle.html" target="_blank" target="_blank

I wszystko byłoby w porządku, ponieważ program się łączy z pocztą, wysyła maile, ale robi coś bardzo dziwnego odbiera moje maile na poczcie, zgrywa do siebie, a kasuje je na mojej poczcie, co daje taki efekt, że mogę przeglądać maile tylko na Microsoft Outlook, natomiast po zalogowaniu przez przeglądarkę do swojej poczty otrzymuję komunikat Brak Wiadomości.
Teraz moje pytanie w jaki sposób mogę wyłączyć zabieranie maili z mojej poczty?
Program może je odczytywać i mieć również u siebie, ale nie chcę, aby kasował je z mojego maila, ponieważ korzystam z niego z rożnych komputerów i wtedy nie mam możliwości odczytania tych wiadomości.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam

PS: Chyba umieściłem temat w złym dziale, ponieważ pełna nazwa programu to "Outlook Express", jeżeli mógłbym prosić o nie kasowanie, lecz przeniesienie tematu do odpowiedniego działu, będę bardzo wdzięczny i przepraszam.
labamba63

Re: Pobieranie maili z poczty i kasowanie - jak wyłączyć

Postprzez OShon » N 04.01.2015 13:47

Konfigurując konto, nie zauważyłeś ze należy kliknąć opcję "Pozostaw pocztę na serwerze":

OE_Pozostaw_kopie.PNG

Wtrącę jeszcze jedną uwagę.
Jeśli już wybrałeś tego klienta pocztowego to zachowaj w nim porządek tworząc przekierowania do podfolderów.
OE ma błąd przepełnienia i nie poleca się jego używanie.
Jego darmowym następcą jest Poczta z pakietu Live.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez labamba63 » N 04.01.2015 14:17

Dziękuję serdecznie Panu za pomoc :)

Miałbym jeszcze takie jedno pytanie, czy wiadomości, które zostały pobrane mogę w jakiś sposób odesłać ?
Mam taką opcję jak "prześlij dalej" i mógłbym tak każdego maila z powrotem do siebie zaadresować tylko, że będzie to trochę kłopotliwe robić z każdym mailem, a dodatkowo wolałbym zachować pierwotnych nadawców wiadomości, ponieważ przy przesłaniu dalej do siebie nadawcą takiego maila będę ja.
labamba63

Postprzez OShon » Pn 05.01.2015 00:41

Jeśli to konto POP a wszystko na to wygląda, to nie możesz cofnąć tego procesu.
Jak lepiej podłączyć nowe konto IMAP, które jest synchronizowane w obie strony.
W tedy przegrywasz wiadomości z folderu POP na IMAP, a te wiadomości lądują docelowo na serwerze wraz z danymi oryginalnymi nadawcy.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez ranczo » Pn 12.01.2015 15:19

Można to też skonfigurować pod gmail, żeby rosyłał na dwa maile. Wtedy nic nie tracisz
ranczo

Powrót do Outlook Express