Przeniesienie bazy danych z out. exp. do ms outlook 2013

Pytania, problemy, uwagi związane z Outlook Express

Moderator: Moderatorzy

Przeniesienie bazy danych z out. exp. do ms outlook 2013

Postprzez YerzyCe » Wt 16.09.2014 09:16

Witam
Postanowiłem zmienić system z Xp na 7-kę. I zakupie Ms Office 2013 z Outlookiem oczywiście.
Przed zmianą systemu zrobiłem backup danych z outlooka expressa.
I zaczęły się problemy, bo ms outlook nijak nie może zaimportować całej bazy z outlooka expresa. a nie mogę stracić tej bazy z poprzedniego klienta poczty tzn. z outlooka expresa.
Proszę bieglejszych w temacie rozwiązań informatycznych o pomoc.

Jak zaimportować dane z poprzedniego outlooka do nowego?
YerzyCe

Re: Przeniesienie bazy danych z out. exp. do ms outlook 2013

Postprzez OShon » Wt 16.09.2014 09:57

Najlepszym sposobem jest podłączenie się do konta IMAP, do którego będąc w OE przeniosłeś wiadomości (do nowo utworzonego folderu na serwerze).
Innym, to import do pliku PST Outlooka wiadomości z OE (czyli zainstalowanie Outlook na XP - może być wersja próbna), a następnie przeniesienie tego pliku PST na nową maszynę.
Jeśli natomiast pospieszyłeś się i skasowałeś już XP, to powiem że to dość pochopna decyzja.

Nie wiele możesz zrobić ze skopiowanymi wiadomościami. No chyba ze chcesz przesuwać je do folderów Outlooka (nie mam pewności czy to zadziała), a OE nie zainstalujesz na W7.
OE jest szeroko nie zalecany i jego dni zostały już dawno policzone z powodu błędu przepełnienia, który posiada (i nigdy nie został naprawiony). Zastąpiła go nowa darmowa aplikacja - czyli poczta z pakietu Live, który zapewne nie instalowałeś.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez YerzyCe » Śr 17.09.2014 08:38

Hi
.......... Przed zmianą systemu zrobiłem backup danych z outlooka expressa.......
Miałem na myśli kopie wszystkigo z konta uzytkownika (z windy Xp) a tym samym i katalog o nazwie identities i co ważne, reasumując wszystko to co znajdowało się w katalogu outlook express z tegoż Identities.
No więc chodziło mi o to jak przenieść te wiadomości do ms outlook (z offisa) w windzie 7?
Może wyjściem będzie extrakt tej bazy dbx?
Już sam nie wiem i nie mam pomysłu
YerzyCe

Postprzez OShon » Śr 17.09.2014 09:44

Robiąc beckup danych na OE możesz odzyskać dane w tym samym programie, w innym już nie.
Mechanizm importu z OE do OL działa tylko w tedy gdy OE jest zainstalowany.
Jeśli nie masz już XP to zainstaluj go na wirtualnej maszynie, potem zainstaluj Outlooka i wykonaj import.
Plik PST który będzie wynikiem exportu przeniesiesz do swojego obecnego systemu.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Outlook Express