Jak przeniesc wiadomosci ?

Pytania, problemy, uwagi związane z Outlook Express

Moderator: Moderatorzy

Jak przeniesc wiadomosci ?

Postprzez karolina » Cz 05.09.2013 08:50

Witam serdecznie majac nadzieje na otrzymanie odpowiedzi o sposobie wykonania czegos co pewnie jest dziecinnie proste a ja nie potrafie tego zrobic .. wiadomo .. blondi :-)

W folderze skrzynka odiorcza robie podfolder "znajomi" w tym podfolderze robie dalsze podfoldery np z imionami "jacek" "ala" "zosia" "wojtek". w ten sposob mam jasno podzielone emaile od znajomych .. i to jest jasne i proste.

Do tych znajomych wysylam emaile ktore automatycznie sa zapisywane w folderze elementy wyslane.

i tu jest pytanie ...i tu zaczyna sie problem :-)

W jaki sposob spowodowac (recznie to bardzo czasochlonne - poniewaz podfolderow z imionami jest kilkaset) zeby wiadomosci WYSLANE znalazly sie w folderach z imionami ?? Przypisanie oczywiscie po adresie email do danego podfoldera z imieniem w sposob taki zeby w kazdym z tych podfolderow byla pelna historia korespondencji.

Dziekuje za pomoc i polecam sie .. ale nie w sprawach komputerowych :-)
karolina

Re: Jak przeniesc wiadomosci ?

Postprzez OShon » Cz 05.09.2013 09:03

Nie trzeba nic przenosić. W Outlooku jest opcja pokazywania wiadomości jako konwersacja, która pokazuje dane ze wszystkich folderów.
Mechanizm ten jest dostępny w menu/widok/wiadomości

Włącz tą opcję w folderach swoich znajomych.
Załączniki
OL_Konwersacje.png
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez karolina » Cz 05.09.2013 17:53

WItam raz jeszcze ... jestem tu od dzisiaj i staram sie uwazac co pisze i gdzie pisze .. czy to jest forum Outlook czy Outlook Express. Wydawalo mi sie i teraz widze ze jednak to prawda, ze post jest umieszczony wlasciwie !??
Dziekuje za odpowiedz jednak jest ona po prostu nie trafiona :-(
karolina

Postprzez OShon » Cz 05.09.2013 19:43

Fakt, mój błąd - jakoś nie zauważyłem że przecież to OE.
No cóż coraz mniej osób używa tego klienta pocztowego - no i w sumie dobrze bo jest on awaryjny i pozbawiony juz jakiegokolwiek wsparcia.
Na jego miejsce jest darmowy pakiet Live Mail.
ale ok, przecież nic się nie stało.

Już odpalam virtualkę ze starym systemem...
W OE też można segregować dane w trybie konwersacji:

OE_Konwersacje.PNG

Sprawdź jak to widać na większej ilości - ja już od kilkunastu lat nie używam OE więc musiał być importować tam większą ilość danych.
Obrazek
OShon

Postprzez karolina » Pt 06.09.2013 00:56

Witam ponownie .. niestety ... ale to wyjscie pokazuje tylko i wylacznie to co jest w danym folderze ... nie pokazuje maili z folderu WYSLANE do czasy kiedy nie zostana one przeniesione recznie :-(
karolina

Postprzez OShon » Pt 06.09.2013 09:29

Namawiam w takim razie do migracji poczty do czegoś młodszego.
OE jest juz pełnoletni i ma poważną wadę, która po przekroczeniu 2GB per folder kończy się utrata poczty.
Obrazek
OShon

Postprzez karolina » Pt 06.09.2013 10:40

Co wiec bedzie spelnialo nastepujace kryteria.

1. Obsluga wielu (trzech) tozsamosci - nie chce aby mieszaly mi se maile prywatne i sluzbowe. Musze miedc 100% pewnosci, ze np wysylajac maila wysle go z prawidlowego konta a to daje TYLKO przelaczenie sie na inna tozsamosc.
2. Obsluga kilku kont pocztowych w kazdej tozsamosci ale bez podzialu na konta - to znaczy ma byc np 5 kont pocztowych z ktorych maile beda ladowaly zawsze w jednym folderze odebrane a nie jak np Windows Life ze mamy podzial na kazde konto z osobna (osobne foldery) i potem beda recznie przenoszone do podfolderow oznaczonych np imionami.
3. Program musi zaimportowac z outlook express ok 100 000 wiadomosci ( cala historia z ostatnich .. wielu wielu lat) kiedys robilam probe i wychodzila kaszanka, chyba program bat widzial tytuly maili ale tresc mialy wszystkie takia sama !!
To niby proste ale jakze trudnie kryteria dla innych programow :-(

A moze czegos nie wiem i nie znam ??
karolina

Postprzez OShon » Pt 06.09.2013 11:17

Widzę że masz same oczekiwania/wręcz roszczenia co do panującej obecnie technologii.
OE jest już pełnoletni i był jednym z pierwszych programów wymyślonych przez MS więc nie może być gorzej, a bariera tkwi tylko w przyzwyczajeniach.

W programie Mail Live jak i Outlooku z pakietu Office wiekszość z tego można spełnić odpowiednio konfigurując konta.
Jeśli wybierzesz IMAP to każdy z kont musi być reprezentowany osobno (jego konstrukcja tego wymaga), jeśli POP to wszystkie elementy kont mogą być częścią jednego drzewa folderów.
Import można przeprowadzić zaraz po instalacji WL czy OL przez wbudowanego wizzarda.
Tożsamość w OL reguluje nowe profil ustawiany w panelu sterowania (monit co do uruchomienia wybranej wersji), w WL - nie sprawdzałem.

p.s.
100 000 wiadomosci ( cala historia z ostatnich .. wielu wielu lat)
rób regularnie kopie poczty, choć z doświadczenia wiem że taka ilość nie jest nikomu potrzeba, a większość z ich treści można wyeksportować np do ACC czy Excela.
Obrazek
OShon

Postprzez karolina » So 07.09.2013 07:53

Przyzwyczajenia .. to chyba jest tym narkotykiem, bo jesli cos pracuje jak by sie chcialo, to czlowiek jakos nie widzi innych mozliwosci i nie chce zmieniac to do czego przez lata sie przyzwyczail. Powiem zupelnie szczerze ... na komputerze mam XP .. i to nie dlatego, ze nie stac mnie na cos nowszego, komputer i tak juz jest nowy i mial Win7 ale... po kilku dniach szybciutko XP wrocil do lask i to wlasnie tylko i wylacznie na outlook express a konkretnie na funkcje o ktorych mowa. Byly proby uzywania innego programu i skonczyly sie na zupelnym niezadowoleniu (raz jeszcze .. przyzwyczajenie) albo .. jak w przypadku bodaj BAT'a brakiem mozliwosci poprawnego importu arch poczty.

odchodzimy jednak od tematu, tematem nie bylo czy zmieniac i co jest lepsze ... ale prosba o pomoc JAK cos zrobic . jesli to niemozliwe ( choc nie sadze, pewnie brakuej mi po prostu umiejetnosci) to milo byloby to wiedziec i nie myslec o zautomatyzowaniu tylko zabrac sie do roboty i zrobic to recznie.

PS
Wiem, taka ilosc nie jest nikomu potrzebna, tak jak nikomu nie jest potrzebe kilka tozsamosci , tak jak nie po to zaklada sie kilka kont zeby potem mieszac z nich wiadomosci ... ale . no wlasnie . przyzyczajenie i wygoda. Lubie wiedziec co kots pisal do mnie 10 lat temu i chce miec do tego dostep, lubie zacytowac tresc maila z jakiegos mailingu sprzed 7 lat wreszcie lubie wiedziec od kiedy pisze z kims i o czym na poczatku i o czym teraz .. dostep do tego .. wygodny dostep moge miec tylko jesli maile sa pod reka a nie gdzies w archiwum.
karolina

Postprzez karolina » N 08.09.2013 20:58

Czyli mam rozumiec ze tu pomocy nie otrzymam ?? No trudno . dziekuje
karolina

Postprzez OShon » Pn 02.06.2014 08:19

Karolino, przygotowałem dodatek, dzięki któremu można klasyfikować wiadomości na osobne foldery.
Może cię zainteresuje: Przeniesienie wiadomości z utworzeniem podfolderów
Narzędzie idealne dla ciebie, gdzie jedną z funkcjonalności jest klasyfikacja wiadomości po treści, temacie, domenie czy okresie.

Jest też tworzenie folderów z Nazwiskiem i Imieniem we wskazanym folderze i automatyczne przeniesienie emaili.
Czyli to co oczekiwałaś w rozmowie ze mną kilka mscy temu.
Jeśli nadal cię to interesuje zapraszam.
Obrazek
OShon

Postprzez chudyx » Śr 21.03.2018 19:28

Czy dobrze rozumiem żeby widzieć wiadomości od danego użytkownika z zachowaniem ciągłości korespondencji to muszę w każdym folderze ( skrzynka odbiorcza , wysłane itp ) włączyć widok--> konwersacje ? Korzystam z outlooka 2007. Bardzo bym chciał żeby grupowało je od początku rozmowy i miały ciągłość wiadomości od początku. Muszę wiedzieć jak przebiegała rozmowa od początku z klientem. Proszę o pomoc w tej kwestii bo chyba nie za bardzo łapię temat.
Marcin
chudyx

Powrót do Outlook Express