Problem z wysyłaniem poczty err 0x800CCC0F

Pytania, problemy, uwagi związane z Outlook Express

Moderator: Moderatorzy

Problem z wysyłaniem poczty err 0x800CCC0F

Postprzez mzchess » Śr 25.01.2012 14:31

Wysyłam email z wklejonymi w niego zdjęciami, gdy zdjęć jest tylko 6 szt (poniżej 1 MB) email przechodzi gdy zdjęć jest więcej np 8 czy 10 i waga emaila przekracza 1 MB połączenie z serwerem jest przerywane i wyświetla się następujący komunikat:
0x800CCC0F - połączenie z serwerem zostało przerwane;
co może być tego przyczyną. Odwrotnie mogę odbierać wszystko. Odebrałem emaila ze zdjęciami o wadze 29 MB!!! Problem jest z wysyłanymi emailami, tak samo gdy wysyłam w załączniku jakiś plik prezentacyjny w Power Poincie, to są pliki małe po 2,30 - 2,80 MB, natychmiast połączenie z serwerem o2 jest zrywane. Dlaczego? Czy może mi to ktoś wytłumaczyć?
Pozdrawiam

Jeśli nie masz odpowiedzi na wątek - tworzysz nowego. Twój problem może nie interesować jego założyciela
mzchess

Re: Problem z wysyłaniem poczty err 0x800CCC0F

Postprzez OShon » Śr 25.01.2012 15:15

Nie wykluczone że klient pocztowy przerywa połączenie z serwerem.
Mieliśmy sygnały że AV Avast też generuje taki sam błąd, jednakże moim zdaniem większe prawdopodobieństwo na sukces to zwiększenie czasu połączenia z serwerem.

W OE z systemu XP - bo jak rozumiem jego używasz w konfiguracji konta jest zakładka "Zaawansowane".
Tam znajdziesz "Limit czasu połączenia" - przesuń suwak na max w prawo.
Sprawdź też czy nie blokujesz połączenia aplikacji na systemowym FV na pliku Msimn.exe lub blokady twojego antywirusa.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Outlook Express