wielokrotne wysyłanie

Pytania, problemy, uwagi związane z Outlook Express

Moderator: Moderatorzy

wielokrotne wysyłanie

Postprzez wer » So 20.02.2010 18:03

Odbiorcy mojej poczty skarżą się, ze moją pocztę otrzymują wielokrotnie - nawet po kilkanaście/kilkadziesiąt razy.
Powyżej jest post na podobny temat, lecz tamte porady nie skutkują po zastosowaniu.
wer

Re: wielokrotne wysyłanie

Postprzez OShon » N 04.07.2010 18:09

Jest to częsty problem Outlooka (nie wiem jakiego klienta używa twój znajomy), nie wykluczone że właśnie tego z pakietu Office.
Dzieje się to dlatego iż zapisanie stanu pobrania wiadomości realizowana jest na koniec jego cyklu (nie po każdej wiadomości). Jeśli użytkownik ma problem z połączeniem się z serwerem (jest rozłączany) lub ma błąd bazy danych Outlooka to nie dochodzi do zapisania stanu. Cykl taki jest realizowany na nowo - stąd wielokrotność poczty.
W 80% przypadków dzieje się to w tedy gdy użytkownik pozostawia pocztę na serwerze. Program dłużej sie komunikuje i jest bardziej podatny na uszkodzenie.

Miejmy nadzieje że z kolejną wersja Outlooka, filozofia zapisu lub awaryjność się zmniejszy.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez jolbla » Śr 09.12.2015 13:25

Czy coś się zmieniło w kwestii wielokrotnego wysyłania maili przez outlook 2010?
Od jakiegoś czasu mam taki problem. Zaczął występowac po przeinstalowaniu systemu i występuje na wszystkich kontach pocztowych, skonfigurowanych w outlook.

Co mogę zrobić? Zwłaszcza, że ja widzę wiadomość nadal w skrzynce nadawczej a ona jest już u odbiorcy kilkanaście razy.

Proszę o pomoc.
jolbla

Postprzez OShon » Śr 09.12.2015 14:24

Czy mówimy o Outlooku Expresie, w dziale w którym się teraz znajdujemy, czy o Outlooku z pakietu Office?
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Outlook Express