Konfiguracja Exchange 2016 - nie wysyła poczty

Pytania, problemy, uwagi związane z Microsoft Exchange Server

Moderator: Moderatorzy

Konfiguracja Exchange 2016 - nie wysyła poczty

Postprzez c-oolt » Śr 21.03.2018 12:47

Witam,

Postawiłem na Windows Server 2012 R2 ST Exchange 2016.

Serwer wydaje się, że działa poprawnie.

1. Stworzyłem użytkowników/skrzynki
2. Skonfigurowałem podstawowe rzeczy jak SMTP wg opisów w internecie.
3. OWA z zewnątrz jak i wewnątrz sieci działa bez problemu.
4. Mogę logować się z poziomu Androida -aplikacja Outlook

Problem mam tylko z tym, że poczta wg nie jest przesyłana. Co do wyjścia na świat to nie mam jeszcze ustawione rekordów MX oraz A. Lecz powinna działać poczta przesyłana wewnątrz serwera / stworzonych kont.

Przy próbie wysłania wiadomości przechodzi ona do folderu wysłane lecz z informacją: Wystąpił problem i nie udało się jeszcze wysłać wiadomości.

Nie jestem pewien czy ma na to wpływ brak aktualnego certyfikatu CA - OWA krzyczy, że jest niezaufany.

Więc niby serwer jest uruchomiony ale nic nie wysyła.

Czy tak skonfigurowany serwer pomimo braku ustawionych rekordów MX u zewnętrznego dostawcy domeny jest w stanie wysyłać pocztę do internetu? Wg mnie tak bo rekordy MX służą do przekierowania z zewnątrz do mojego serwera lokalnego.

W ustawienia SMTP ustawiona jest strefa Internet oraz * (gwiazdka) - wszystkie domeny.

Nie mogę dodatkowo skonfigurować Outlook w opcji Exchange przy połączeniu z zewnątrz - wywala błąd certyfikatu (pewnie chodzi o ten sam co przy OWA)

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć co jest nie tak?

Czy certyfikat do serwera Exchange najlepiej zakupić u zewnętrznego CA np. Certum?

Pozdrawiam

c-oolt
c-oolt

Re: Konfiguracja Exchange 2016 - nie wysyła poczty

Postprzez c-oolt » Pt 23.03.2018 07:05

Doszedłem do tego co jest grane.

Wszystko rozchodziło się o ustawienia DNS, a dokładnie w ustawieniach NIC - karty LAN. Po wskazaniu DNS na serwer 127.0.0.1 poczta ruszyła. Dodatkowo zrobiłem tez zmiany w ustawieniach DNS w serwerze w stosownej przystawce wg przedstawianych konfiguracji na Youtube.

Poczta jest wysyłana bez problemu. Pozostaje konfiguracja rekordów MX oraz A na Hostingu.

Dodatkowo mam pytanie co do połączenia Outlook do mojego serwera. W sieci LAN śmiga bez problemu problemy zaczynają się przy połączeniu z zewnątrz. To znaczy nie chce się połączyć no chyba, że po VPN. Czy taki sposób połączenia jest najlepszy?

Kolejna sprawa to certyfikat CA do strony OWA. Czy najlepiej kupić go w CA typu Certum czy kombinować i wystawić go samemu?
c-oolt

Powrót do Exchange Server