Współdzielenie kontaktów na urządzeniach mobilnych

Pytania, problemy, uwagi związane z Microsoft Exchange Server

Moderator: Moderatorzy

Współdzielenie kontaktów na urządzeniach mobilnych

Postprzez mars83 » Wt 01.09.2015 08:08

Cześć!
Korzystam z dwóch kont Exchange 2013 (prowadzi to zewnętrzna firma). Wszystko mi działa elegancko w mojej domenie. Natomiast mam pytanie, jak mogę synchronizować kontakty między dwoma urządzeniami mobilnymi. Z kolegą dodajemy dużo nowych kontaktów i nie chce nam się nimi wymieniać. Słyszałem, że Exchange coś takiego udostępnia i chciałbym to zrobić na dwóch telefonach z Windows Phone (Lumia 930)

Dzięki :-)
mars83

Re: Współdzielenie kontaktów na urządzeniach mobilnych

Postprzez krzysztoffilipak » Pn 22.02.2016 20:07

Witam
Niestety dla nas zwykłych userów nie ma takiej możliwości w samym Exchange. Telefony korzystają tylko z ActiveSync i z folderu (moje kontakty) i z żadnego innego.
Można z powodzeniem posiłkować się dodatkowym oprogramowaniem zainstalowanym gdzieś na PC z dostępem do Internetu i pracującym ciągle (idealnie byłoby gdyby był to serwer). Program nosi nazwę ExMixedFolders strona http://www.somebytes.net/en/exchange-sync.html.
Jedna licencja pozwala na synchronizowanie dwóch kont z wybranymi elementami jak kontakty, kalendarze, zadania, notatki, foldery poczty.
Używam i jestem zadowolony.

Swoją drogą to jedna z kluczowych funkcjonalności której brakuje Exchangowi, który byłby wtedy idealny. A tak to mamy wrażenie że MS zrobił to nam na złość, z pełną premedytacją i wyrachowaniem.
krzysztoffilipak

Postprzez ja1992 » N 17.04.2016 18:58

Dokładnie możliwości takiej nie ma niestety
ja1992

Postprzez konradzieniu » Wt 08.01.2019 11:58

Witam Was,
A jak można to zrobić od strony administratorskiej?
Np. Stworzyć listę kontaktów w danej organizacji i zsynchronizować ją z wszystkimi urządzeniami mobilnymi do niej podłączonej?

Z góry dziękuję.
konradzieniu

Powrót do Exchange Server