Problem z odbieranymi wiadomościami

Pytania, problemy, uwagi związane z Microsoft Exchange Server

Moderator: Moderatorzy

Problem z odbieranymi wiadomościami

Postprzez viackyp » Śr 13.05.2020 09:56

Witam,

To mój pierwszy post, a zdecydowałem się go napisać, gdyż od ponad 2 lat nie potrafię rozwiązać swojego problemu. Poniżej opis problemu:

W firmie korzystamy z Outlook 2013/16 za pośrednictwem serwera Exchange. Na serwerze jest utworzona skrzynka x i podpięta uprawnieniami Full Access do kilku użytkowników.

Po takiej operacji skrzynka podpina się w ramach jednego profilu. Problem polega na tym, że dla NIEKTÓRYCH wiadomości otrzymanych widok przełącza się od razu w tryb edycji (jakbym to ja napisał tego maila) oraz adres z którego go otrzymałem podstawia się w polu OD (jakbym miał uprawnienia do wysyłania z tej skrzynki - czego absolutnie nie mam).

Po przesłaniu takiego maila dalej, wybierając swoją skrzynkę w polu OD wiadomość znika ze skrzynki odbiorczej. Mamy kilka takich skrzynek z których korzysta jednocześnie kilku użytkowników i na każdej skrzynce występuje taki sam problem.

Czy ktoś się już z tym spotkał i ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem? Z góry dzięki za wszelką pomoc.
viackyp

Re: Problem z odbieranymi wiadomościami

Postprzez OShon » Śr 13.05.2020 12:58

Nie jestem administratorem, ale podejrzewam że jest to alias/grupa, którego adres prowadzi do wielu osób, a który już dalszą korespondencję prowadzi ze swojego adresu.
W przypadku kiedy byłby to osobny adres odrębnej skrzynki pocztowej, to nie było by problemów aby w ramach jego adresu prowadzić odrębną korespondencję powołując się na jej adres w odpowiedziach lub podczas tworzenia nowej wiadomości.

Kiedyś w Outlooku podłączonym do serwera Exchange było tak, że nie można było można mieć skonfigurowanych 2ch kont tej samej domeny (tylko jedną i skrzynka Exchange musiała być domyślną).
Obecnie użytkuje 365 z tym samym serwerem i mam podłączone 2-ie niezależne skrzynki na tej samej domenie i nie mam problemów aby odebrać czy napisać wiadomość z tej skrzynki.
Aby obejść tą blokadę konfigurowało się konto na osobnym profilu Outlooka uruchamiając aplikacje ponownie (na innym profilu) w ramach tego samego użytkownika systemowego.
Było to znaczne utrudnienie, zatem na serwerze zakładało się grupę w której w skład dopinało się użytkowników. Grupa ta ma swój adres, ale każdy user do niej podłączony reprezentuje siebie, a nie adres grupy.

Jeśli masz więcej wątpliwości to najlepiej zwrócić się do administratora waszej sieci.
Albo przekieruje tą wiadomość do działu Exchange i może ktoś kiedyś odpowie na to pytanie.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Re: Problem z odbieranymi wiadomościami

Postprzez viackyp » Cz 14.05.2020 07:22

Dzięki za odpowiedź.

Właśnie nie jest to alias ani grupa dystrybucyjna, tylko odrębna skrzynka pocztowa, do której poprzez ECP użytkownicy mają podpięte uprawnienia dostępu oraz wysyłania jako ten adres. Tym sposobem skrzynka po rozpropagowaniu uprawnień przez serwer podpina się automatycznie pod profilem nazwijmy to imiennym.

Jestem z działu IT i rozmawiałem już z Administratorem, obaj kompletnie nie mamy pomysłu co z tym zrobić. Wydaje mi się że przeszukałem juz pół Internetu w poszukiwaniu odpowiedzi, ale problem jest na tyle złożony, że nie wiem nawet jak skonstruować pytanie do Wujka Gógla.

Więc jeżeli mógłbyś przerzucić wątek do działu Exchange byłbym wdzięczny, może ktoś tam podpowie mi co może być nie tak.
viackyp

Powrót do Exchange Server