Winmail.dat zamiast załącznika

Pytania, problemy, uwagi związane z Microsoft Exchange Server

Moderator: Moderatorzy

Winmail.dat zamiast załącznika

Postprzez dsl » Pn 20.10.2008 08:03

Stacje robocze pracują w windowsowej domenie. Na serwerze jest zainstalowany MS Exchange 2007. Na stanowisku lokalnym mam MS Outlook 2007. Dodatkowo mam aplikację CRM, która wysyła emaile poprzez ww. MS Exchange. Lokalnie w Outlooku mam ustawiony format poczty na HTML i kiedy z niego wysyłam emaile z załącznikami i następnie odbieram je Thunderbirdem, to załączniki dochodzą normalnie (są w tym samym formacie, w którym je wysłałem). Dodatkowo na serwerze MS Exchange jest dokonane ustawienie, które każdemu użytkownikowi uniemożliwia wysyłanie emaili w formacie RTF. Problem zaczyna się, gdy wysyłam emaile z aplikacji CRM. Emaile te jeśli są odbierane Thunderbirdem, to zamiast normalnego załącznika mają plik "Winmail.dat", czyli są mimo wszystko wysyłane w formacie RTF (lub TNEF). Jest to dla mnie bardzo dziwne, bo przecież jak wspomniałem na Exchange'u zostało globalnie zabronione wysyłanie emaili w formacie RTF. Co więcej u innych osób korzystających z tej samej aplikacji CRM emaile wysłane z załącznikiem na to samo konto, są odbierane Thunderbirdem z normalnym załącznikiem. W książce adresowej Outlooka nie mam zapisanego tego adresu email, na który wysyłam testowe emaile, a więc też nie ma z jej poziomu określone, że emaile mają być na ten adres wysyłane w formacie RTF. Gdzie jeszcze można szukać przyczyny tego, że z aplikacji CRM emaile są wysyłane w formacie RTF (lub TNEF)???
dsl

Re: Winmail.dat zamiast załącznika

Postprzez OShon » Śr 29.01.2020 20:32

Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Exchange Server