Office 2003 (Outlook) na Win10 - nie działa wysyłanie/odbiór

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

Office 2003 (Outlook) na Win10 - nie działa wysyłanie/odbiór

Postprzez StaryProgramista » Śr 05.05.2021 19:32

Z góry dzięki za komentarze a'la "paleontologia". Musiałem na Win10 postawić Office'a, oczywiście 2003 (zdrowie psychiczne nie pozwala na patrzenie na wstążki). Word i Excel śmigają włącznie z docx i xlsx, udało się przenieść wiadomości i kontakty. Podane w ustawieniach poczty e-mail (POP3) konto przeszło test ustawień i zobaczyłem gratulacje, ale nie działa Wyślij i Odbierz. Nie ma żadnych komunikatów o błędach, wiadomości wiszą w nadawczej.
Problemem jest najlepszy (jak demokracja) system operacyjny, czy coś jeszcze jest do ustawienia ?
StaryProgramista

Re: Office 2003 (Outlook) na Win10 - nie działa wysyłanie/od

Postprzez OShon » Śr 05.05.2021 20:03

No dziwna to hybryda. Mamy 2021 i instalujesz ostatni dostępny system operacyjny, natomiast pakiet z 2003r
Czyli pełnoletni.

No co ja mam ci poradzić, jak nawet 2013 już nie jest wspierany przez producenta i kto wie dlaczego ci nie działa.
Mógłbym zadać serie 1000 pytań tylko że wiesz, w tym muzeum wszystko może nie działać jak i wszystko może być zagadką.
Nowy Office 365 w subskrypcji to 30pln/msc i tak ma wstążki, ale wszystko działa.

Zacznij od pobrania poprawek SP. Ponieważ mogą one być kluczowe.
Potem napisz jakie konto skonfigurowałeś. Samo POP czy IMAP/Activesync/Exchange. Masz jakiś komunikat że nie chodzi?
Wiesz że bazy danych PST sie różnią z nowszych i starszych wersji Outlooka to tez może być niekompatybilne.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez StaryProgramista » Śr 05.05.2021 20:54

sp2 dla Office 2003
sp3 dla Compatybility Pack
Tych poprawek nie ma już na stronach MS, mam zachowane instalki sprzed lat, nie były pobierane z żadnych 'dobrych (zawirusowanych) programów'.
Konto tylko POP, i jak pisałem, test ustawień skończył się sukcesem, maile się odebrały na innym pudle.
Mam nadzieję, że ktoś przeskoczył taki jak mój problem i się pochwali jak.

Hybryda nie jest dziwna - maszynek z dziesiątkami używałem dotąd tylko do testowania tego co napisałem na win7 lub na najnowsze sql serwery,
nowe pudło od złotej rybki ma preinstalowanego wina10 i będzie na nim pracować ktoś, kto Worda używa od 28 lat, a stare menu zna na pamięć. Znam sporo ludzi, którzy uważają, że kafelki są fajne tylko w łazience, a prywatność jest ważniejsza wsparcia producenta.
StaryProgramista

Postprzez OShon » Śr 05.05.2021 21:27

A jak wymusisz połączenie [F9] to czy wychodzi jakiś komunikat?
Jeśli tak to jaki.

Może to kwestia uwierzytelnienia (nie jest zaznaczone):

OL_Uwierzytelnienie.png

W tedy często dochodzi do pobrania po włączeniu, a potem już nie.

A może czas połączenia z serwerem pocztowych (przesuń na maxa).
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook