Outlook nie wysyła wiadomości z innej sieci

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

Outlook nie wysyła wiadomości z innej sieci

Postprzez Westhaus » Wt 02.06.2020 07:22

Problem dotyczy programu Outlook z pakietu Office Home and Business 2019 ESD T5D-03183.
Obieranie wiadomości działa w każdej sieci, natomiast wysyłanie wiadomości działa tylko w jednej sieci, w firmie (po WiFi). W pozostałych sieciach w firmie oraz sieciach domowych nie działa (nawet po podłączeniu kablem). Wiadomość jest cały czas w trakcie wysyłania, wysyła się dopiero gdy komputer ponownie połączy się do firmowej sieci. Co ciekawe ostatnio z sieci wysłana wieczorem wiadomość, pomyślnie wysłała się, ale następnego dnia rano gdy komputer ponownie połączył się do tej sieci. Wiadomości znajdują się w skrzynce nadawczej. W ustawieniach programu nic nie zmieniałem. Proszę o pomoc. Szukałem w internecie, ale nie mogę znaleźć nic sensownego.
Westhaus

Re: Outlook nie wysyła wiadomości z innej sieci

Postprzez OShon » Wt 02.06.2020 09:12

Istotne jest czy taki problem jest tylko u ciebie, ponieważ spotkałem się z tym że komputery firmowe mają możliwość komunikacji jedynie w wew sieci firmowej.
W tedy należy udać się do działu IT lub do przełożonego, który takie ograniczenie zniesie... lub nie.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez Westhaus » Wt 02.06.2020 10:17

To jedyny notebook który jest w firmie i tylko ja z niego korzystam. Nikt nie nakładał ograniczeń.
Westhaus

Postprzez OShon » Wt 02.06.2020 13:07

Podejrzewam ze połączenie które pan używa jest zaufane, a inne poza firmą zostało oznaczone jako nie zaufane stąd nie ma transmisji.
Sprawdźmy to jednak sposobem, bo może cos nie gra w ustawieniach, bo jeśli to FV to w tedy strony www też by nie działały.

Ok. Proszę dla testów wykonać nowy profil Outlooka.
Przestawić się na niego i tam skonfigurować konto (zawsze ten profil będzie można usunąć):
Zakłada się go z panelu sterowania:

OL_Panel_profil_w10.png

Następnie nie wchodząc do Outlooka, konfiguruje się konto:

OL_Profile2.png

Po włączeniu Outlooka sprawdź czy zadziała transmisja poza siecią wew firmy.
Obrazek
OShon

Postprzez Maciek725 » So 18.07.2020 14:06

Ciekawe, że ktoś też obserwuje ten problem - dzwoniłem kiedyś do Microsoft i sobie nie poradzili.

Sytuacja w której wiadomości w niektórych sieciach WiFi wiszą w skrzynce nadawczej występuje także u mnie w różnych laptopach - już się w zasadzie do niej przyzwyczaiłem.

Często w jakiejś losowej sieci typu mcdonald przy trasie, albo hotel outlook nie potrafi wysłać skutecznie wiadomości - ja wtedy używam routera z komórki.

Wina raczej jest głównie po stronie outlooka bo np. thunderbird na tym samym koncie nie ma problemu z wysyłką.
Maciek725

Postprzez OShon » So 18.07.2020 15:49

Usuń swojego AV lub w opcjach poszukaj odpowiedniej opcji odblokowania.
Nie wykluczone ze to on ma zapis blokady na niepotwierdzonych sieciach.
Tak samo dodając Wifi do konfiguracji mamy możliwość klasyfikacji jako Dom czy praca itp
Zwróć uwagę na takie ustawienia: https://pl.if-koubou.com/articles/windows-10/change-from-public-to-private-network-in-windows-7-8-and-10.html
Obrazek
OShon

Powrót do Microsoft Outlook