Auto-odpowiedz wiadomości email (adres z tematu wiadomości)

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

Auto-odpowiedz wiadomości email (adres z tematu wiadomości)

Postprzez witek1646 » Cz 07.05.2020 06:11

Witam,
mam pewien problem potrzebuje rozwiązania, które pomogło by to rozwiązać. Otrzymuje wiadomości z serwera FortiMail o zajętości skrzynki użytkowników z tematem "Warning: disk quota of (adres_email_użytkownika) is at usage of 90 percentage!". Jako że w FortiMailu nie mogę ustawić żadnego powiadomienia, aby tego typu wiadomość trafiła bezpośrednio do użytkownika, to chciałbym to zrobić z poziomu Outlooka. Tylko problem w tym że nie wiem czy jest taka możliwość :( żeby pobrać adres z tematu wiadomości i przesłać nową wiadomość z instrukcją jak oczyścić skrzynkę lub przenieść wiadomości na skrzynkę lokalną a nie IMAP.
Jeżeli macie jakiekolwiek pomysły będę wdzięczny :) Pozdrawiam.
witek1646

Re: Auto-odpowiedz wiadomości email (adres z tematu wiadomoś

Postprzez OShon » Cz 07.05.2020 07:17

Nie nie ma takich komunikatów z poziomu Outlooka - aplikacji w sumie nie interesuje ile jest miejsca dostępnego i ile jest wykorzystane.
Pasek zajętości pokazuje sie tylko na zakładce informacyjnej gdy użytkownik korzysta z konta Exchange.

OL_Ilosc_miejsca_na_serwerze_exchange.png

Niemniej jednak jakiekolwiek powiadomienia wychodzą zwykle z serwera - nie z aplikacji.

p.s.
Napisałem aplikację do odchudzania skrzynki onlinowej (czyli nie POP) bez utraty danych jeśli jest to jakąś wnosząca do tematu poradą: http://vbatools.pl/eksportuj-i-usun-zalaczniki/
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook