Poczta o2 w IMAP - przenoszenie do Trasha

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

Poczta o2 w IMAP - przenoszenie do Trasha

Postprzez salo5 » Cz 16.04.2020 23:58

Witam,

mój pierwszy post na tym forum, więc mówię wszystkim: "dzień dobry".

Nabyłem drogą kupna licencję na Outlooka, bo całkiem przyjemnie używa mi się go w pracy i dodatkowo postanowiłem za ciosem iść i przełączyć korzystanie z POP3 na IMAP w poczcie o2.
Wcześniej korzystałem z POP3 na TheBat! Ale licencja na cały pakiet Office wydała mi się rozsądniejsza.

Powoli ogarniam reguły, dodaje foldery, przesyłam maile z automatu do żony, etc.

Mam póki co kilka problemów:
1) Reguła Youtube: jak coś jest z Youtube -> przenieś do folderu. No i mi przenosi, ale robi kopię maila w Trash. Jak to wyłączyć? Chciałbym, żeby to wyglądało tak: Odbieranie -> filtr -> przeniesienie do folderu -> jak usunę z tego folderu ręcznie wtedy do Trash-> z Trash po 3 dniach całkowite usunięcie.
2) Reguła śmieci: jak coś jest z takiej domeny -> przenieś do Trash. Efekt taki, że w koszu mam 2 takie same maile. Jak to wyłączyć?
3) w katalogu Trash mam mnóstwo wiadomości - chciałbym, żeby kosz trzymał mi wyrzucone przeze mnie wiadomości max 3 dni. Można to tak ustawić? W jaki sposób? Gdzie?
4) w Skrzynce odbiorczej jest katalog Archive - po co? Nie chce go, albo chce go ukryć.

Jeżeliby ktoś znał odpowiedzi na pytania powyższe, z góry dzięki Za ich udzielenie.

Pozdrawiam!
salo5

Re: Poczta o2 w IMAP - przenoszenie do Trasha

Postprzez OShon » Pt 17.04.2020 09:23

Z tymi śmieciami to musisz mieć jakiś AV tak ustawiony lub regułę na serwerze która kwalifikuje ci pocztę jako śmieć.
Również prenumeruje parę dzwoneczków z YouTube w IMAP i takich sytuacji nie posiadam. Używam Gmaila na tym typie konta.
On co prawda tez ma swoje odskoki ale o nich nie piszesz zatem każdy operator coś tam ma źle po ustawiane (nie koniecznie musi to być twoja wina).

Co do Archiwe. To folder który jest poza skrzynką, tam spływają maile po domyślnie zadanym czasie archiwizacji skrzynki, aby ja odciążyć (poczta przenoszona jest do osobnego piku bazy).

OL_Archiwizacja_IMAP2.png

Możesz ten folder wyłączyć, ale i tak się pojawi przy następnym cyklu (no chyba ze wyłączysz całkowicie ten proces).

OL_Odlacz_plik_archive_pst.png
OL_Odlacz_plik_archive_pst.png (11.15 KiB) Przeglądane 2003 razy

Jeśli ten folder Archive masz wew struktury folderów tej konkretnej skrzynki [Ctrl+6], to znaczy że znowu jest to ustawienie twojego operatora o którym nie mam wiele do powiedzenia.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook