Jak Ustawić Globalnie Widok Wiadomości + Pole + Rozmiary

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

Jak Ustawić Globalnie Widok Wiadomości + Pole + Rozmiary

Postprzez arturo » Wt 07.04.2020 21:47

Witam,

Mam pytanie, czy jest możliwość ustawienia seryjnego / globalnego / hurtowego w Microsoft Office Outlook 2003 dostosowania widoku wiadomości dla utworzonych folderów?. Tak żeby można raz ustawić wszelkie pola i rozmiary dla wszystkich utworzonych folderów?.

Póki co muszę każdy folder ustawiać z osobna by mieć ujednolicenie, a przyznam że mam tych folderów XYZ, a globalne ustawienie (jak tokowe istnieje) dużo by mi pomogło żeby raz zdefiniować pola i rozmiary dla wszystka folderów.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Re: Jak Ustawić Globalnie Widok Wiadomości + Pole + Rozmiary

Postprzez OShon » Śr 08.04.2020 07:26

Sorki ale ja już nie posiadam 2003 - minęło 17 lat od jej wydania i nie ma co do niej wracać ponieważ różni się ona wszystkim od następnych wersji.
Na domiar tego aby oddać szacunek tej wersji to mogę tylko powiedzieć ze większość użytkowników office ma mniej lat niż twoja licencja. :D
Support na to oprogramowanie się skończyło dawno, a nowsze wersje maja odpowiednie sterowanie widokiem tak aby nowe foldery mogły stosować jeden ustawiony i zapamiętany widok, dokładnie tak samo jak przełączać się pomiędzy zapamiętanymi widokami:

OL_Resetuj_widok_folderu_365.png

Jak zauważysz na obrazku jest zapisanych kilka propozycji, oryginalnie zaproponowanych przez producenta ale też możliwych do dodania przez użytkownika.
Jest opcja do zapisania nowego jak i modyfikacji już utworzonego, co tylko zwiększa możliwości tej opcji.
Nowa wersja 365 w subskrypcji to koszt ~40pln/msc zatem chłopaka z kieszonkowego stać na taki wydatek i uciechę z wprowadzanych na bieżąco opcji.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez arturo » Cz 09.04.2020 17:20

Doskonale sobie zdaje z tego sprawę i mam tą świadomość że zapewne sam Microsoft Office Outlook 2003 jest raz zapomniany, a dwa licencja jak by nie było ma więcej wiosen jak nie jeden z Użytkowników. Jak by nie było póki co jestem z Microsoft Office Outlook 2003 zmuszony współpracować.

Właśnie próbowałem / szukałem też w menu WIDOK ale nic nie mogę znaleźć co by odpowiadało za

tak aby nowe foldery mogły stosować jeden ustawiony i zapamiętany widok, dokładnie tak samo jak przełączać się pomiędzy zapamiętanymi widokami

W Microsoft Office Outlook 2003 w menu WIDOK wygląda to tak

Widok.jpg
Widok.jpg (49.25 KiB) Przeglądane 882 razy

Rozmieść Według.jpg

I nie mam tu właśnie żadnej opcji przy pomocy której można by było zmienić od razu we wszystkich folderach Widok na taki sam i dodać te same pola z tymi samymi rozmiarami.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Cz 09.04.2020 19:38

Ja rozumiem. Ciężka sprawa aby pracodawca wydał na ciebie ~40pln /msc, bo tyle kosztuje najnowsza licencja 365.

No ale dobra - twoja sprawa.
Zobacz co robi "widok bieżący".... jest na końcu tej listy.
Jeśli nie ma tam opcji zapisu u zastosowania ustawień no to sorki - nowa wersja = nowe możliwości.

Wesolych_swiat_VBATools20_Easter.png
Wesolych_swiat_VBATools20_Easter.png (17.79 KiB) Przeglądane 850 razy
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook