Przeniesienie Całej Zawartości Microsoft Office Outlook

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

Re: Przeniesienie Całej Zawartości Microsoft Office Outlook

Postprzez arturo » Cz 13.02.2020 18:35

Powiem Ci że jak ja rozwinę pod menu prawego klawisza myszy na X gdzie jest brak zdjęcia to nie mam opcji "Pobierz Obrazy", a mam tylko

Kopiuj obraz
Zapisz obraz jako
Zapisz tło jako
Zaznacz wszystko
Wyświetl źródło
Edytuj Wiadomość
Odszukaj
Przetłumacz
Właściwości

Pogrubione są aktywne, reszta jest nieaktywna. Mam także dodany adres nadawcy do zaufanych ale mimo tego nie ma to poprawy żeby obrazy były widoczne w wiadomości e-mail.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez arturo » Cz 13.02.2020 18:55

Znalazłem jeszcze takie Ustawienia na Outlook 2003 jak poniżej odnośnie obrazów

Ustawienia Automatycznego Pobrania Obrazów.jpg
Ustawienia Automatycznego Pobrania Obrazów

Mam tak ustawione jak na screenie, zmienić coś albo ustawić ustawienia inaczej?.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Cz 13.02.2020 22:35

Z tego co widzę to brak zaznaczenia to prawidłowe ustawienie aby pobierało dane.
A zrób test. Uruchom Outlooka w trybie awaryjnym przytrzymując klawisz Ctrl.

OL_Safemode_Ctrl_pressing_PL.png
OL_Safemode_Ctrl_pressing_PL.png (5.87 KiB) Przeglądane 3093 razy

Sprawdź czy w tedy obrazki sie dociągają i odpisz.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez arturo » Pt 14.02.2020 11:49

Sprawdziłem czy w trybie Awaryjnym ładuje się grafika w wiadomościach e-mail i nie ładuje się, jest tak samo jak w Trybie Normalnym tylko kwadraciki i znak X.

Po włączeniu Trybu Awaryjnego pojawił mi się taki monit jak

Internet Explorer.jpg
Internet Explorer
Internet Explorer.jpg (36 KiB) Przeglądane 3085 razy

Po kliknięci OK pojawił się taki monit

Alert Zabezpieczeń.jpg
Alert Zabezpieczeń
Alert Zabezpieczeń.jpg (71.58 KiB) Przeglądane 3085 razy

a następnie pojawił się taki monit

Bezpieczne Połączenie.jpg
Bezpieczne Połączenie
Bezpieczne Połączenie.jpg (45.1 KiB) Przeglądane 3085 razy

. Ale grafika się nie załadowała. Zauważyłem też że jak najadę kursorem myszki na niewidoczną grafikę to pojawia się chmurka z linkiem do grafiki, link jest niebywale długi z różnymi możliwymi znakami, literami, cyframi coś takiego jak np. tu

https://redir.marketing.***.pl/u/nrd.php?p=JeuB2bowev_1973609_82815_1_42&ems_l=79893&d=YWJhbmRvbl9icm93c2VfbWFpbF92MistKzUrcHJvZHVjdCt2ZXJzaW9u%7C

lub
https://redir.marketing.***.pl/u/nrd.php?p=JeuB2bowev_1973609_82815_1_18&ems_l=79893&d=aHR0cHM6Ly9hbGxlZ3JvLnBsL29mZXJ0YS96YWNpc2tpLWtyb2tvZHlsa2ktZG8ta2FibGktcm96cnVjaG93eWNoLTRzenQtNzQ0ODAyMjI3Ng%3D%3D%7CNzQ0ODAyMjI3Ng%3D%3D%7CYWJhbmRvbl9icm93c2VfbWFpbF92MistKzUrcHJvZHVjdCt2ZXJzaW9u%7C

*** oznacza nazwę portalu aukcyjnego, wykropkowałem by nie podawać pełnej nazwy. Takie długie by były linki pod grafikę?. Chyba coś nie tak jest... .
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Pt 14.02.2020 12:39

Widać ze tryb awaryjny nie ładuje certyfikatów, które w normalnym uruchomieniu są akceptowane, ale tez to znaczy że skoro się nie ładuje grafika w żadnej z wiadomości, to znaczy że dalej mamy problem z akceptowaniem linków do obrazków na stronach.
Jedyne co mi się nasuwa to fakt iż te obrazki mogą być na stronach HTTPs waśnie, anie na HTTP, gdzie ograniczenie po przez szyfrowanie nie jest stosowane.
Zatem potrzebny jest dobry certyfikat, który taki obrazek pobierze.
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Pt 14.02.2020 12:45

Hm... a skąd można pobrać taki certyfikat albo po prostu go "wrzucić" na system?. Jest takowy certyfikat osiągalny?.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Pt 14.02.2020 13:43

Jak wspomniałem, certyfikaty do stron np Bankowych, powinien publikować bank.
Bo to oni podpisują swoje strony szyfrując do nich transmisję.

Na pow twoim ekranie masz przycisk wyświetl certyfikat - skorzystaj z tego i użyj go aby dodać go do repozytorium podpisów w twoim systemie.

Mail w treści HTML odnosi się do obrazka, który nie jest załącznikiem (bo poczta w tedy by więcej ważyła) tylko linkuje obrazek z zasobów serwera. Konkretnego serwera danej instytucji.
A skoro ona używa dodatkowo certyfikatów to ... należy go pobrać *.crt (lub o innym formacie certyfikatów) i zainstalować.
Instalacja certyfikatu to po prostu jego uruchomienie i osadzenie w konkretnym folderze o ile nie będzie sugerowany jakiś przez sam podpis.

Instalacja_certyfikatu_PL.png
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Pt 14.02.2020 18:57

Powiem Ci że raz jeszcze przerobiłem wszystkie Twoje wskazówki co pisałeś krok po kroku i nic to nie dało - nie wiele dało z racji tego że zrobiłem jak na ostatnim screenie od Ciebie odnośnie certyfikatu, owszem dodałem go do zaufanych nawet w paru wiadomościach e-mail pojawiła się grafika, a w paru już nie, nie pojawił się monit o tym by zainstalować certyfikat, a grafiki nie widać tylko jest pusty kwadrat ze znakiem X i długi link.

Hm... tam sobie myślę że może rację bytu by miał inny alternatywny program do Outlooka?. Ale z drugiej strony też nie bardzo z racji że ten co jest w standardzie z XP Outlook Express też pojawiają mi się takie błędy, nie ładuje się grafika oraz jest puste pole z znakiem X i nie mam opcji pobrania grafiki. Może konflikt softu że jest zarówno Outlook 2003 jak i Outlook Express na jednym sprzęcie :?:.

Odnośnie certyfikatu z banku też mi bank nic nie napisał co pisałem jeszcze w grudniu odnośnie certyfikatu - widać że mają ludzi gdzieś.

Przyznaje że powoli się poddaje z tym że nie ma jak chyba dojść ładu i składu.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Pt 14.02.2020 21:10

No wiesz, staram się pomóc, ale wiesz jak to jest - dziś mamy 2020 a ty jakoś zostałeś z lekka w tyle i moje porady mogą nie być skuteczne - a szkoda bo nie lubię kłapać po próżnicy.

Konfliktu niem ma między aplikacjami bo takowy oczywiście moze się zdarzyć ale raczej wśród Antyvirusów.
Ale rzecz jest inna - nie pałaj miłością do Expressa bo ten ma błąd. Po przekroczeniu 2GB zgromadzonej poczty program pada i nie da się odzyskać danych (co moze być bolesne gdy ma się konfigurację POP3).
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Pt 14.02.2020 22:34

Dzięki wielkie za wszelką pomoc, doceniam ją i rozumem że soft nie jest z teraźniejszości, a lat do tyłu dobrą dekadę ponad i może nie funkcjonować jak powinien, ale mimo tego żywiłem nadzieje że da się coś zrobić jeszcze w owym temacie.

Właśnie wiem że Express ma błąd że jak osiągnie 2 Gb poczty to pada i nagle poczty nie ma i jest problem przerabiałem to jakiś czas temu na Expressie jeszcze za końca świetności XP.

A jak by się miała alternatywa do całości żeby zainstalować "młodszego" Outlooka?. Miał by rację bytu czy nie bardzo?.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Pt 14.02.2020 23:59

2013 to juz całkiem dobra wersja i powinno to działać na twoim systemie.
Nie wiem czy 2016 by sie dało na XP.... raczej W7
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » So 15.02.2020 14:07

Dziś jeszcze zauważyłem że jak otrzymam wiadomość e-mail to grafika się nie ładuje po otwarciu wiadomości ale jest info że

Pobierz grafikę, aby zobaczyć całą treść wiadomości

Pobierz Grafikę.jpg
Pobierz Grafikę

Klikając w ten link od razu jest przekierowanie do strony WWW ale powiem że z normalnym linkiem bez jakiś tam znaków czy też innych jak poprzednio pokazywałem.

A jak dam Prawy Klawisz Myszy do pod menu na znaku X to nie mam możliwości pobrania grafiki i jak nawet kliknę w linka Pobierz grafikę... to po otwarciu strony nie załaduje się grafika, ani też nie było monitu odnośnie certyfikatu.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Poprzednia strona

Powrót do Microsoft Outlook