Nie Można Otworzyć Tego Elementu i Brak Grafiki w Wiadomości

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

Nie Można Otworzyć Tego Elementu i Brak Grafiki w Wiadomości

Postprzez arturo » Pn 16.12.2019 10:51

Witam,

Mam do Was pytanko odnośnie Outlook 2003. Korzystam z Klienta Poczty Outlook 2003 i od jakiegoś czasu zauważam że jest problem z odczytaniem wiadomości wysyłanych przez bank. Pojawia się taki komunikat jak

Nie można otworzyć tego elementu. Podlegający system zabezpieczeń nie może znaleźć Twojego identyfikatora cyfrowego

. Przyznam że nie bardzo wiem w czym problem jest i jak usunąć ten problem. Wcześniej e-maile przychodziły bez problemu, a od dłuższego czasu jest problem.

Drugi błąd to że w dużej części wiadomości e-mail jak jest grafika to jest tylko widoczny kwadrat + nazwa i nie ma widocznej grafiki. Nie ma też możliwości pobrania grafiki żeby była widoczna w wiadomości e-mail.

Czy jest możliwość usunięcia w/w błędów z Outlook 2003?.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Re: Nie Można Otworzyć Tego Elementu i Brak Grafiki w Wiadom

Postprzez OShon » Pn 16.12.2019 12:40

Nie wykluczone ze nie masz zaimportowanego klucza podpisu banku. Może maile są wysyłane z podpisem cyfrowym.
Spotkałem się tez z przypadkiem kiedy AV wywalał takie maile blokując ich treść z uwagi na brak wyłączenia sprawdzania wiadomości, a producent AV nie przewidział takich sytuacji jak podpis cyfrowy.

Zatem wpierw sprawdź czy masz AV kontrolę poczty, wyłącz ją na jakiś czas oczekując nowych mail z banku.
Jeśli to nie to to zadzwoń do banku aby pobrać klucz i dodaj go do systemu.

Obrazek
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez arturo » Pn 16.12.2019 12:50

Dziękuję za odpowiedź OShon.

Po powrocie do domu sprawdzę czy faktycznie nie mam włączonego blokowania / kontrolowania poczty przez AV i dam znać.

A jeśli chodzi o pobranie certyfikatu banku to jest możliwość pobrania owego certyfikatu on line?.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Pn 16.12.2019 13:27

Jak pamiętam to kiedyś widziałem że z pozycji swojego konta można było pobrać plik CRT i go dodać, ale musisz się dowiadywać bo co bank to swoja piaskownica.
Janie korzystam, to znaczy mi nic nie przychodzi z banku z podpisem, ale dostaje poświadczenia wpłaty za soft jaki sprzedaje, wprost od klientów aby wcześniej wydać licencję i nie mam problemów z ich czytaniem, dlatego podejrzewam że to AV po twojej stronie.
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Pn 16.12.2019 18:32

Sprawdziłem właśnie AV czy nie blokuje wiadomości e-mail, ale przyznam że nic nie znalazłem w opcjach / ustawieniach odnośnie blokowania wiadomości e-mail.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez arturo » Pn 16.12.2019 19:20

Zauważyłem jeszcze że jak próbuje otworzyć wiadomość (nie z banku), a z jednego z portali aukcyjnych to pojawiają mi się takie komunikaty jak na screenach poniżej

Obrazek
Kliknij By Powiększyć Zdjęcie

oraz

Obrazek
Kliknij By Powiększyć Zdjęcie

. Nie wiem z czym to jest związane, mimo że kliknę TAK czy Wyświetl Certyfikat i pobiorę tenże certyfikat to problem nadal jest - nie ma PL znaków w tekście typu Ą, Ć, Ś, Ń itp. oraz nie ma widocznej grafiki w wiadomości e-mail tylko same puste miejsca z czerwonym X.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez arturo » Pn 16.12.2019 19:52

Sprawdziłem certyfikat od banku co już mam na dysku i jest on ważny, dokładnie jest ważny od 8-04-2019 do 08-04-2020 i jest przeznaczony do

Udowadnia Twoją tożsamość zdalnemu komputerowi
Zabezpiecza wiadomości e-mail

a mimo tego nie mogę otworzyć wiadomości z banku jak przychodzą do mnie. Ostatnią wiadomość jaką mogłem otworzyć z banku to z dnia 2-09-2019 rok, po tej dacie już nie mam możliwości otworzenia żadnej wiadomości co przychodzi z banku.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Pn 16.12.2019 21:34

Zdjęcia w dyskusji na forum należy dodawać na tym forum. Na innych serwerach nie ma gwarancji że one zostaną dla przyszłych potrzebujących odpowiedzi.

Dodaj_zalacznik_zdjecie_wstaw_obrazek_forum.png
Dodaj_zalacznik_zdjecie_wstaw_obrazek_forum.png (7.46 KiB) Przeglądane 6242 razy

Zobacz czy podgląd konta Online lub na komórce nie masz problemu z tą wiadomością.
Da to powód do tego aby zrzucić winę na Outlooka - czego jestem ciekawy usłyszeć lub usłyszeć os ciebie że tam również nie można odczytać tych wiadomości.
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Pn 16.12.2019 22:33

OShon faktycznie jest Dodaj Załącznik nie widziałem tej opcji wcześniej stąd zamieściłem screeny na zewnętrznym hostingu zdjęć, teraz wiem że można dołączać screeny bezpośrednio na Forum.

Dodam że jak odczytuje wiadomości zarówno te z banku jak i inne np. z portalu aukcyjnego na telefonie (system Android) to owych wspomnianych problemów nie ma, wszystko ładnie się odczytuje bez najmniejszych problemów. Tylko właśnie jest problem z odczytaniem na Outlook 2003 jak również na Outlook Express - w obydwóch Klientach Pocztowych występują te same problemy i nie ma jak ich okiełzać by wiadomości odczytywały się poprawnie.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Pn 16.12.2019 22:46

Skasowałeś już AV? czy się dalej zastanawiasz.
Możesz zawsze po teście otrzymania nowych wiadomości z banku zainstalować ponownie.
Tym bardziej skoro piszesz że w OE również jest ten problem, bardziej mnie to utwierdza.
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Pn 16.12.2019 22:57

Przyznam się że teraz zacząłem się zastanawiać czy dobrze zrozumiałem Twoją sugestię, AV skojarzyłem że jest to program antywirusowy ale czy dobrze :?:.

Jeśli nie to przyznaje że mogłem źle zrozumieć skrót AV.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Pn 16.12.2019 23:13

No tak, tak AntyVirus.
Usuń go zresetuj maszynę, sprawdź czy masz nowe maile z banku (bo te co są mogą być już lokalnie zmodyfikowane).
No i czekam na informacje.
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Pn 16.12.2019 23:32

OK dezaktywowałem całkiem AV i jutro będę wiedział jak otrzymam z banku e-maila czy jest poprawa.

Tylko powiem że odkąd pamiętam mam tego AV i nie było z nim problemu aż do września czyżby wówczas zaczął by coś modyfikować że wiadomości się nie otwierają bądź też nie wyświetlają grafiki?.

Dam znać jutro jak sprawa wygląda.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez arturo » Wt 17.12.2019 09:41

OShon dostałem wiadomość z banku przy całkowicie wyłączonym AV i nic lepiej, dalej jest tak jak było i pojawia się monit przy otwarciu wiadomości jak na screenie w poprzednim poście że

Nie można otworzyć tego elementu. Podlegający system zabezpieczeń nie może znaleźć Twojego identyfikatora cyfrowego

oraz też nie ma widocznych / pobranych grafik w wiadomościach e-mail.

Jak także pojawiają się monity - Alerty Zabezpieczeń.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Wt 17.12.2019 10:59

Znalazłem 2 podobne wątki:
na forum MS: https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/all/outlook-certificate-error-digital-id-name-cannot/1c36d919-91cf-4bc9-a7cc-aeb09ae37084
na niezależnej stronie: https://knowledge.digicert.com/solution/SO4972.html
Wskazują one na błąd certyfikatu i konieczność ponownej jego instalacji.
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Wt 17.12.2019 13:03

Czytałem podesłane przez Ciebie OShon linki i czy teraz miał bym usunąć istniejący certyfikat banku i ponownie go pobrać?.

Owszem jest ten certyfikat na liście Certyfikatów po wpisaniu w Uruchom komendy certmgr.msc jak pisałem wcześniej ważny jest do 8-04-2020 roku u we właściwościach ma zaznaczoną opcję Bezpieczna Poczta E-Mail jak na screenie poniżej

[Właściwości] Certyfikatu.jpg
[Właściwości] Certyfikatu

. Przed chwilą także odebrałem wiadomość gdzie nie ma widocznej grafiki, jest to wiadomość reklamowa wprawdzie, ale czy to będzie wiadomość reklamowa czy też inna z informacją np. z portalu aukcyjnego to sytuacja jest taka sama, nie ma widocznej grafiki tylko puste okienka z X w górnym lewym rogu i wygląda to tak jak na screenie poniżej

Brak Grafiki.jpg
Brak Grafiki w Wiadomości E-Mail

. Owe wiadomości reklamowe czy też te z portalu aukcyjnego nie wymagają certyfikatu, a mimo tego nie wyświetlają się.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez arturo » Wt 17.12.2019 13:09

Często też występuje sytuacja po odebraniu wiadomości e-mail że pojawia się monit o Alercie Zabezpieczeń i mimo klikania Tak to nie zmienia to faktu że grafika się wyświetli, pozostają puste pola, a grafika nie jest widoczna jak na screenie poniżej

Alert Zabezpieczeń w Wiadomości E-Mail.jpg
Alert Zabezpieczeń w Wiadomości E-Mail

. Jest może opcja / możliwość by poprawnie wyświetlała się grafika w wiadomościach e-mail?.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez arturo » Wt 17.12.2019 13:51

Coś się robi / dzieje nie tak z wiadomościami u mnie, kolejny zauważony przeze mnie błąd to brak PL liter w tekście w otrzymanych wiadomościach, jak na screenie poniżej

Brak PL Liter.jpg
Brak PL Liter w Wiadomości E-Mail

.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Postprzez OShon » Śr 18.12.2019 08:42

Wydaje mi się że nic Ci więcej nie pomogę.
Nie spotkałem się z takim przypadkiem bo mój bank nie wymaga stosowania podpisów.
Kontaktuj się z supportem banku, który taki podpis stosuje. Musza mieć opanowane jego wdrożenie u klientów.
Obrazek
OShon

Postprzez arturo » Śr 18.12.2019 08:49

Napisze do banku informację i podeślę do nich screeny jak to wygląda w praktyce i rzeczywistości i mnie.

A czy jest szansa na to żeby opanować problem że grafika w emailach się nie wyświetla oraz monit o Alercie Zabezpieczenia co pojawia się w wiadomościach?.
Pozdrawiam,
Artur
arturo

Następna strona

Powrót do Microsoft Outlook