Brak synchronizacji

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

Brak synchronizacji

Postprzez TomekkW » Pn 11.11.2019 07:20

Cześć. Mam dodane w swoim outlooku parę kont pocztowych. Okazuje się, że "Sama z siebie" poczta nie chce się synchronizować. Dopiero jak najade na folder i pobiorą się wiadomości, jakby... po wydaniu polecenia. Bez tego nie wiem, czy jest tam nowy mail, czy nie. Można to jakoś zmienić, żeby automatycznie pokazywało informację o przyjściu nowego maila?
TomekkW
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt 08.11.2019 10:58

Re: Brak synchronizacji

Postprzez OShon » Pn 11.11.2019 10:15

Konta dwukierunkowe, czyli np popularny IMAP działają tak, że podczas uruchomienia oraz w czasie zdefiniowanym w ustawieniu grup (czyli domyślnie co 30 min) outlook się synchronizuje z kontem odświeżając jedynie główny folder poczty odbiorczej. Ale ponadto po wejściu do każdego z folderów synchronizacja jest wymuszana tylko dla tego folderu. Zatem jeśli np. masz podłączony inny komputer lub komórkę do tego samego konta, to może się zdarzyć że na tym urządzeniu realizowana jest jakaś reguła przekierowania poczty do innego folderu (co jest kluczowe w tej sytuacji) i ten twój komputer nie rejestruje odebrania poczty (bo wszystkie wiadomości wpierw lądują do głównego folderu i stamtąd są przekierowywane) bo już zostały przekierowane. Zatem skoro twój Outlook, o którym mowa nie odbiera tej poczty to dopiero po wejściu do folderu może się okazać że jej przybyło co jest w tej sytuacji oczywiste.

Przypadłość ta jest dość częsta jeśli dzielisz się kontem np będąc studentem z kilkoma odbiorcami, lub w firmie ktoś wpadł na pomysł aby zaoszczędzić i kazał ci używać jednego konta przeznaczonego dla kilku osób, zamiast używać aliasów do przekierowywania poczty na kilka kont.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon
 
Posty: 10809
Dołączył(a): Cz 19.10.2006 08:31
Lokalizacja: Projekt autorski VBATools.pl


Powrót do Microsoft Outlook

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości