wysyłanie ankiety email

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

wysyłanie ankiety email

Postprzez Owca69 » Wt 29.10.2019 09:27

Mam pytanie,
planuje przeprowadzić ankietę online. W tym celu chcę wysłać email do ok 800 adresów z bazy danych. I tu pierwsze pytanie mam bazę danych w pliku txt jak najlepiej zaimportować ją do outlooka. Drugie chciałbym wysłać pojedynczo do każdego adresata - jak to zrobić automatycznie. Po trzecie email będzie zawierał link do ankiety online, którego wyniki będą przesyłane do outlooka - jakich najlepiej użyć znaków (np. średnik) aby następnie zaimportować tekst odpowiedzi do excela, a moze outlook ma jakąś funkcję konwersji.
Sławek
Owca69

Re: wysyłanie ankiety email

Postprzez OShon » Wt 29.10.2019 09:41

Outlook współpracuje z Korespondencją seryjną Worda. Jest to system dość ciężki w obsłudze, który zmusza cię za każdym razem do wykonywania tych samych czynności aby wykonać zadanie. Nie lubię go zbytnio, ale jest w cenie pakietu.
Importujesz dane z twojego TXTka do Excela lub do Accessa a następnie podłączasz do korespondencji. Na podstawie dokumentu jaki napiszesz są tworzone kolejne emaile.
Cały proces opisałem tutaj: Korespondencja seryjna w MS Word - wysyłanie wiadomości email | 2010-02-10 16:21:00

O wiele prostszym sposobem jest użycie dodatku, który polega na tym ze piszesz normalnego maila, a po wklejeniu twoich adresów do pola Do klikasz "Wyślij osobno" i po krzyku. Dodatkową funkcjonalnością, której nie ma korespondencja to odroczenie o X sekund, aby serwer z którego korzystasz nie zdenerwował się że generujesz spam.

Dla większych działań polecam rozwiązanie Generator Maili gdzie generujesz wiadomości ze spersonalizowaną treścią jak i spersonalizowanym załącznikiem, co już jest bardzo unikalne i świetnie sprawdza się z działach rozliczeniowych (księgowości, hr, finansach...).

Co do pobierania danych, aby je ładnie zgromadzić w Excelu jest znak zwykle nie używany, w tedy nie będzie błędów aby po pocięciu danych ładnie je w tabelkach policzyć. Takim znakiem jest np Pałka "|" albo możesz zastosować daszek "^"
Musiał byś coś więcej na ten temat napisać aby można było coś podpowiedzieć. Generalnie tym programem: CodeTwo Outlook Export pobieramy dowolne dane do CSV, a potem używamy TJK w Excelu.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez Owca69 » Wt 29.10.2019 15:21

Bardzo dziękuje, i mam pytanie o potwierdzenie dostarczenia wiadomości czy jest możliwość aby wygenerować raport kto odebrał (jakie adresy) a np jakie adresy są błędne lub nieaktywne.
pzdr. Sławek
Owca69

Postprzez OShon » Wt 29.10.2019 15:48

No to we wbudowanej korespondencji sery nie ma takiej funkcjonalności ale w pozostałych dwóch jak najbardziej.
Co prawda nie jest to mechanizm sprawdzający adres, ale opcja przeczytania i dostarczenia działa.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Powrót do Microsoft Outlook