Niedziałające polecenia

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

Niedziałające polecenia

Postprzez Pils » So 26.10.2019 19:35

Witam
Mam pewien problem z kilkoma funkcjami w Outlooka.
Dodałem do wstążki min możliwość kategoryzowania wiadomości, jednak przycisk jest nieaktywny (w załączniku zdjęcie).
Co może być tego przyczyną?
Załączniki
outlook.jpg
Pils

Re: Niedziałające polecenia

Postprzez OShon » So 26.10.2019 20:35

Zapewne masz konto IMAP, a w nim kategorie i flagi zostały wycofane z uwagi na dość powolną synchronizację wiadomości w danym folderze.
Jest dodatek który przywraca funkcjonalność Kategorii (z flagami w formie jaka jest w POP i Exchange należy się pożegnać).
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez Pils » So 26.10.2019 20:58

Dziękuję bardzo za odpowiedź, tak mam IMAP. Dosyć dziwne, czy jest zatem oprócz sposobu, który zaproponowałeś inny na oznaczanie wiadomości różnymi kolorami (jak etykiety w Thunderbirdzie)?
Korzystając z okazji, podobnie nie aktywny jest przycisk Pobierz Dodatki - tu chyba nie ma znaczenia jakie to konto?
Pils

Postprzez OShon » So 26.10.2019 21:05

Dodatek nie jest w sklepie Microsoftu. Kupuje się instalkę i instaluje jak normalny program, który to dodaje się do Outlooka (dla wer 2013 i pow).
No chyba ze nie ma się co do tego uprawień - no to w tedy klops. Czyli zapotrzebowanie do amina w firmie na zakup, co powinno załatwić sprawę.

Co do kolorów to jest możliwość kolorowania formatowaniem warunkowym, trochę to inaczej działa niż w TB.

OL_Formatowanie_kolorem_2013.png
Obrazek
OShon

Postprzez Pils » N 27.10.2019 06:19

Jasne, w przypadku tego dodatku rozumiem, ale co z tymi z microsoftu, dlaczego nie mam możliwości pobrania żadnego dodatku?
Pils

Postprzez OShon » N 27.10.2019 09:32

W sumie masz racje, ja też po wyciągnięciu przycisku dodatków Sklepu MS mam ikonę nieaktywną,
Choć np w Excelu nie jest ta opcja wyłączona i sklep działa jak należy.

OL_Sklep_MS.png

Może dlatego że przy mojej licencji (365) dodatki dla OL powinny myć włączone przez admina konta?
Spróbuje to zbadać, choć wcześniej się nad tym nie zastanawiałem.

p.s
Włączyłem administracje dla dodatków.... ale nic to nie dało. :?

365_wlaczenie_sklepu_dla_grupy.png
Obrazek
OShon

Postprzez Pils » N 27.10.2019 21:23

Kolejny problem, nie podpowiada mi kontaktów w polu "do" po wpisaniu kilku liter. Próbowałem naprawę poprzez scanpst, ale nic to nie dało.
Kurcze chciałem przejść na outlook'a, ale nie spodziewałem się takiej masy problemów...gorsze, że zupełnie nie wiem dlaczego występują i jak temu zaradzić w prosty sposób. Nie przypominam sobie, abym z jakimkolwiek programem pocztowym miał tyle zagwozdek...
Pils

Postprzez OShon » N 27.10.2019 21:57

No wiesz masz problemy z Outlookiem, bo nie jesteś przyzwyczajony do jego mechanizmów. Z pewnością jeszcze pare #@%$ i będzie działał jak należy.

Podpowiedzi to mechanizm który się uczy. Nie szuka w kontaktach osoby bo może się okazać że twoja książka ma 2 kontakty, albo ma ich 2 miliony, co wpływało by na wydajność.
Zatem auto-uzupełnianie działa w tej sposób że jeśli wpiszesz adresata i wyślesz do niego maila, to zapisany jego adres zostanie do folderu kontaktów sugerowanych.
I tak możesz nie mieć w książce kontaktu, ale że kiedyś napisałeś do niego mail to ci się podpowie.

Tymczasem jednak skoro to now nabytek to możesz klikać [Ctrl+K], a ten skrót zacznie wyszukiwać adresata z książki własnie.
Ok jeśli masz jakieś inne pytania z innej dziedziny to proszę o nowy wątek - planowo jeden wątek, jeden problem.
Łatwiej jest odszukać odpowiedzi dla tych co wpierw jej szukają.
Obrazek
OShon

Postprzez Pils » Pn 28.10.2019 07:41

Dzięki wielkie za pomoc!
Gdyby udało Ci się rozwiązać sprawę dodatków, daj znać.
Pils

Powrót do Microsoft Outlook