Poczta imap i konfiguracja / działanie outlook

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

Poczta imap i konfiguracja / działanie outlook

Postprzez Artic » Pt 15.02.2019 10:34

Dzień dobry,
całe życie używam outlooka, jednak od niedawna przeszedłem na imap. Mamy firmowe, współdzielone konta imap i mam kilka pytań na które nie umiem znaleźć odpowiedzi.
- Po tym, jak odpowiem na jakąś wiadomość na innych komputerach nie widać znaczka przy wiadomości, że zostało odpowiedziane i w konsekwencji na tą samą wiadomość odpowiada kilka osób.
- Ustawiłem takie same reguły na kilku komputerach. Przez pierwszy dzień działały jak należy, potem codziennie trzeba je odpalać ręcznie. Da się to zautomatyzować tak, że odpalenie outlooka na którymkolwiek komputerze = odpalenie regół?
- Czasami szukam wiadomości i nie mogę ich znaleźć, powiedziałbym że ich nie ma, chociaż wcześniej je czytałem. Na outlooku z pop3 (włączanym raz na tydzień) wiadomości są. Co się dzieje?
- Ostatnio, po kilku miesiącach działania outlook potrafi się przywiesić na około minutę (brak odpowiedzi). Wystarczy poczekać i działa, choć kilka razy z rzędu się to zdarza.

Kocham ten program ale powyższe niedogodności są irytujące.
Dziękuję
Artic

Re: Poczta imap i konfiguracja / działanie outlook

Postprzez OShon » Pt 15.02.2019 14:55

Konto IMAP charakteryzuje się tym, że statusy takie jak (podcza została odczytana, została oflagowana, zmodyfikowana) zostaje przekazane z powrotem na serwer. Najczęściej zauważyć można zmiany gdy mamy podłączony telefon GSM z podglądem poczty. Czytamy, a na maszynie PC poczta sie pobiera już przeczytana.
Czyli w innym kliencie pocztowym na innej maszynie widać te zmiany. Jeśli u ciebie nie widzisz zmian to znaczy że masz na nim konfigurację konta POP, a nie IMAP (lub doszło do jakiegoś uszkodzenia)
Reguły nie mają nic wspólnego ze statusami.

Jeśli masz problem z Outlookiem (może tak się zdarzyć) i konfigurację IMAP, to najlepiej utworzyć nowy profil Outlooka kierując się panelem sterowania i podłączyć na nowo konto dając mu czas na pełną synchronizację.

OL_Profile2.png
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/21, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Re: Poczta imap i konfiguracja / działanie outlook

Postprzez mazurek » Śr 22.05.2019 07:51

Dodam od siebie, że miałem na początku ustawione POP3 bo tak mi było łatwiej. Na serwerze miałem tylko pocztę odebraną. Następnie zmieniłem na zalecane IMAP i cała zawartość poczty wysłanej pojawiła się także na serwerze poczty usługodawcy. Wygodne dla osób korzystających z różnych urządzeń.
___
mazurek

Powrót do Microsoft Outlook