Szukanie kontaktów - outlook 2016

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

Re: Szukanie kontaktów - outlook 2016

Postprzez OShon » Cz 14.01.2016 11:28

Niestety nie potwierdzam. Jest parę postów osób które po reinstalacji cieszą się jak dzieci, ale są też tacy co burczą pod nosem wieszając psy na producencie. Nie wykluczone że biblioteki uzywane w tym mechanizmie są częścią systemu i reinstalka jedynie Officea nic nie da.
Szczerze to, sam choć byłem świadkiem takich uszkodzeń to nigdy z nimi na swoim komputerze nie walczyłem.
Musisz w tej kwestii polegać na sobie.
Obrazek
Oskar Shon - MVP Office Dev. 11/20, 3x MCC, 4/9/22 TechNet
Forum moderator: Outlook.pl | ExcelForum.pl | MSDN dział VBA
Zobacz fajne dodatki: Outlooka, Excela, Worda lub PowerPointa
OShon

Postprzez Kamil198811 » Pt 05.02.2016 12:45

Witam,

Mam podobny problem z wyszukiwaniem w kontaktach Outlook 2016.
W pracy korzystam z 2 skrzynek pocztowych - prywatnej i współdzielonej.
W prywatnej skrzynce nie mam najmniejszych problemów z wyszukiwaniem w kontaktach, wszystko gra i buczy.
Problem pojawia się w przypadku skrzynki współdzielonej z innymi pracownikami.
Żeby wyszukać w niej kontakt, muszę stosować specjalne metody opisane na poniższym zrzucie ekranu:
http://imgur.com/YIySonP

Na obrazku możecie zauważyć, że ikona kontaktów współdzielonych wygląda jak przycisk udostępnij kontakty Obrazek.
Pytanie czy można coś zrobić, aby wyszukiwanie działało normalnie?

Z góry dzięki za pomoc.
Kamil198811

Postprzez OShon » Pt 05.02.2016 15:42

Dlaczego uruchamiasz podgląd folderów aby szukać kontaktu lub wprost z wiadomości?
Nie lepiej kliknąć w ikonę kontaktów i albo wyszukać go wskazując odpowiedni folder, albo z wiadomości po kliknięciu w przycisk "Do" masz managera kontaktów gdzie możesz wskazać magazyn do przeszukiwania.
Obrazek
OShon

Postprzez marcinsoroka » Pn 04.09.2017 06:54

Witam,

chciałem nieco odświeżyć temat
czy może komuś się udało problem rozwiązać

Mam skrzynkę exchange z office 365, w tym kontakty lokalne i GAL czyli global address list
to że muszę przepisywać GAL do lokalnych kontaktów to już jakoś przeżyję...
ale to że kontakty trzeba wyszukiwać ręcznie z listy to już porażka...

zakładam że jeśli mam na przykład kontakt

Firma Zakład Stolarski (i to bez znaczenia czy to imię nazwisko) to jak wpiszę w wyszukiwanie Sto..
to powinno coś wyskoczyć...

jak mam w kontaktach 100 kobiet o imieniu Ania to całą stówka
powinna się wylistować jak wpiszę Ania..
czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem ten problem?
Dodam że nie działa mi to na office'ach 2010/2013/2016
słownie na żadnym z 12 komputerów
nie chce mi się wierzyć że Microsoft się poddał na takim malutkim problemie... :> a może?
marcinsoroka

Postprzez OShon » Pn 04.09.2017 08:03

Tak, w ostateczności.
Obrazek
OShon

Postprzez marcinsoroka » Pn 04.09.2017 11:06

OShon napisał(a):Tak, w ostateczności.

tzn jest zgoda na powrót tematu? czy istnieje już rozwiązanie? :)
bo tłumaczenie luserowi, że ma sobie wejść tutaj ..wybrać taki folder..potem w nim przeszukać jest możliwe tylko wtedy
jeśli nie jest prezesem dużej firmy... :o
marcinsoroka

Postprzez OShon » Pn 04.09.2017 11:16

:)

Nie, nie ma.
MS nie widzi problemu, ale problem jest widoczny w różnych wersjach Outlooka (np w mojej korpo od czasu do czasu jakiś komputer wraca z taką usterką).
Najczęściej występuje po aktualizacjach/łatkach co tym bardziej pogrąża profesjonalizm tej instytucji obnażając wiedzę supportu technicznego.
Czasem wychodzi\latka de aktualizacyjna, a czasem tylko ręczne odinstalowane lub re indeksacja jest na to lekarstwem.

Sam oczekuje np jakiegoś Fixa, który po uruchomieniu przywraca MSSearch do stanu działania. Nie ma niestety takiego rozwiązanie.
Obrazek
OShon

Postprzez marcinsoroka » Wt 05.09.2017 08:06

a ja już mam :) jeszcze nie sprawdziłem działania ale wczoraj dostałem od techników

Szanowny Panie,

Proszę o wykonanie następujących kroków w celu tymczasowego obejścia problemu z wyszukiwaniem w programie Outlook pakietu Office 2016:

1) Proszę otworzyć program Outlook, następnie przycisnąć na opcję Plik, potem Opcje. Po lewej stronie okienka proszę przejść na zakładkę Wyszukiwanie i wybrać przycisk Opcje Indeksowania. Powinno się pojawić nowe okienko, gdzie nalezy wybrać opcję Modyfikuj. Tam, należy odznaczyć opcję Microsoft Outlook, by nie była zaznaczona.

2) Po wykonaniu tego działania, proszę w programie Outlook przycisnąć na opcję Plik, potem na Ustawienia Kont - wybrać opcje Ustawienia Kont jeszcze raz. W oknie które się pojawi proszę przejść na drugą zakładkę z lewej Pliki Danych - tam powinna się pokazywać nazwa pliku .pst/.ost, który zawiera wszystkie informacje i dane Pańskiej skrzynki Outlook, wraz z lokalizacją tego pliku. Proszę zanotować w jakiej lokalizacji się znajduje ten plik.

3) Proszę wyłączyć skutecznie program Outlook, następnie przejść do Eksploratora Plików - proszę przejść do lokalizacji tego pliku .pst/.ost który był wyżej wskazany. Kiedy odnajdzie Pan swój plik .pst/.ost w danej lokalizacji, proszę na nim kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Właściwości. Proszę przycisnąć na przycisk Zaawansowane, a tam zaznaczyć opcję Zezwalaj temu plikowi na indeksowanie zawartości i następnie kliknąć OK.

4) Proszę w Panelu sterowania w Opcjach indeksowania > Modyfikuj, zaznaczyć ponownie opcję Microsoft Outlook. Proszę wybrać opcję Zaawansowane i kliknąć na opcję Odbuduj. Prosze pozwolić mu na odbudowanie bazy danych z informacjami - najlepiej z nieprzerwanym stanem pracy komputera (bez uśpienia czy jego ogólnego wyłączenia). Do tego celu może być potrzebne wcześniejsze ustawienie odpowiednich opcji zasilania.

Proszę o informację o efektach.

Jeżeli mimo tego problem będzie nadal występował, proszę kontynuować krokami podanymi poniżej:

1) Jako że te kroki wymagają ingerencji w rejestr systemu, zalecam by dokonać kopii zapasowej osonbistych plików oraz stworzyć punkt przywracania systemu według instrukcji podanych na stronie:
https://support.microsoft.com/pl-pl/hel ... in-windows

2) Po stworzeniu punktu przywracania, proszę przycisnąć na klawiaturze jednocześnie klawisze z logo Windows i z literą R, a w oknie Uruchamianie które się pojawi wpisać:
regedit
I przycisnąć na OK lub klawisz Enter.

3) Kiedy pojawi się okienko Edytora Rejestru, proszę przejść do lokalizacji:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\

4) W menu Edycja proszę wskazać na pozycję Nowy, a następnie kliknąć pozycję Nowy klucz i nadać nowemu kluczowi nazwę Windows Search. Po jego stworzeniu, proszę kliknąć na ten nowy Klucz Windows Search - w menu Edycja proszę wskazać pozycję Nowy, a następnie kliknąć na pozycję Wartość DWORD.
Należy wpisać ciąg PreventIndexingOutlook jako nazwę wartości DWORD, a następnie nacisnąć klawisz Enter. Proszę po tym przycisnąć prawym przyciskiem myszy na pozycję PreventIndexingOutlook, a następnie na pozycję Modyfikuj.
W polu Dane wartości proszę wpisać wartość: 1 , aby włączyć wpis rejestru, kliknąć na przycisk OK.

5) Można wyłączyć Edytor Rejestru i uruchomić program Outlook.

Dokładne informacje na ten temat można znaleźć na stronie:
https://support.office.com/pl-pl/articl ... l-PL&ad=PL

Można zastosować także kroki podane na stronie (zastosować kroki podane dla wersji Outlook 2013 która działa jak wersja 2016):
https://support.microsoft.com/pl-pl/hel ... ches-found

Problem jednak powinien minąć po instalacji aktualizacji która została niedawno wydana. Zalecam by na bieżąco instalować wszelkie dostępne aktualizacje dla systemu Windows oraz pakietu Office.

Jeżeli miałby Pan dodatkowe pytania lub wątpliwości, proszę odpowiedzieć na tę wiadomość – chętnie postaram się pomóc.

Dodatkowo, po zalogowaniu się do konta Microsoft ma Pan możliwość zgłoszenia na stronie answers.microsoft.com własnego problemu, bądź dołączenia do prowadzonej rozmowy.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Z poważaniem,
marcinsoroka

Postprzez Grzegorz7 » Śr 13.06.2018 10:54

Witam,
Podobnie jak w poruszanym wątku mam problemy z wyszukiwaniem w programie outlook. Przy próbach wyszukiwania nie są zwracane żadne wyniki (Nawet dotyczące najnowszych wiadomości).
Próbowałem już rozwiązania opcje indeksowania/zaawansowane/odbuduj - bez efektów.
Porównywałem różnicę w opcjach indeksowania z komputerem na którym wyszukiwanie działa bez problemu i zauważyłem, że w opcjach indeksowania nie ma w uwzględnionych lokalizacjach programu Microsoft Outlook.
Próbowałem przez Opcje indeksowania/Modyfikuj dodać program Outlook ale po wejściu w jego lokalizację nie znalazłem jego ikonki.
W jaki sposób mogę dołączyć Outlook'a do indeksowanych lokalizacji? Zaznaczam, że opcja ponownej instalacji Outlooka nie przynosi żadnych efektów.
Grzegorz7

Postprzez OShon » Śr 13.06.2018 11:39

Grzegorz7, przeczytaj dokładnie ten artykuł: Naprawianie wyszukiwania w Outlooku
Natomiast auto uzupełnianie kontaktów podczas pisania to całkiem inny mechanizm. Mam nadzieje że to nie ten temat.
Obrazek
OShon

Postprzez OShon » Pn 27.05.2019 17:50

Napisałem ostatnio dodatek, w którym szukanie konaków po części nazwy, adresu email lub stacjonarnego, po numerze telefony lub stanowisku.
Polecam uwadze: http://vbatools.pl/szukanie-w-kontaktach-outlooka/
Obrazek
OShon

Poprzednia strona

Powrót do Microsoft Outlook