Microsoft Outlook troubleshooting
Ustawianie głównego adresu użytkownika w Exchange 2007

Ustawianie głównego adresu użytkownika w Exchange 2007

autor CodeTwo 2008-03-19 00:00:00 w Exchange Server

Zmiana głównego adresu użytkownika w Exchange 2007 wygląda nieco inaczej niż w Exchange 2003. Wykonuje się ją w Exchange Management Console w gałęzi Recipient Configuration | Mailbox na zakładce E-mail Addresses. Najpierw dodajemy za pomocą przycisku Add nowy adres, który chcemy ustawić jako główny. Następnie powinniśmy kliknąć przycisk Set as Reply - w Exchange 2003 nazywał się on Set as Primary. Czeka nas tu jednak pewna niespodzianka, ponieważ zauważymy, że przycisk ten jest wyszarzony, nieaktywny.

Dzieje się tak, ponieważ w Exchange 2007 została zmieniona logika stosowania zasad odbiorców. Główny adres użytkownika jest konfigurowany przez zasady odbiorców definiowane w gałęzi Hub Transport. Jeśli chcemy zmienić adres na poziomie pojedynczego użytkownika, musimy najpierw odznaczyć opcję Automatically update e-mail addresses based on e-mail address Policy. Wtedy przycisk Set as Reply stanie się aktywny i będziemy mogli ustawić wybrany adres jako główny. Należy jednak pamiętać, że po odznaczeniu tej opcji i wykonaniu zmian w zasadach odbiorców w Hub Transport, nie będą one miały wpływu na tego użytkownika.

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze dotyczące tego artykułu, napisz na naszym forum.

(c) CodeTwo. Wszelkie prawa zastrzeżone.© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.