Microsoft Outlook troubleshooting
PDFCreator - Dzielenie plików PDF na mniejsze

PDFCreator - Dzielenie plików PDF na mniejsze

autor L Olejnik 2008-10-08 09:34:00 w Narzędzia
tagi: dzielenie plików, pdf, PDFCreator, poczta, załącznik

Bardzo duże pliki PDF przesyłane pocztą przyprawiają administratorów serwerów pocztowych o ból głowy, bo jak wytłumaczyć użytkownikowi, że interfejs pocztowy nie jest stworzony do przesyłania takich dokumentów, nie wspomnieć już o objętości skrzynek pocztowych, które zazwyczaj nie są tak pojemne. Aby zapobiec zapchaniu skrzynki i frustracji użytkownika, można dzielić pliki PDF na kilka mniejszych. Można wykorzystać program Adobe Acrobat®  do podzielenia PDF-a na mniejsze pliki, jednak program jest płatny. Problem można obejść w bardzo łatwy i przyjemny sposób, a co najważniejsze  całkowicie za darmo. Pierwszym krokiem będzie pobranie aplikacji PDFCreator w wersji  0.9.6. Można go pobrać ze strony http://www.pdfcreator.de.vu/.

Główną funkcja tego dość popularnego narzędzia jest generowanie dokumentów PDF poprzez sterownik wirtualnej drukarki. Kiedy program zainstaluje się na dysku, należy otworzyć plik, który chcemy podzielić za pomocą dowolnej przeglądarki plików PDF (rys.1).


Rys.1. Ilość zawartych stron w dokumencie powoduje jego duży rozmiar.

Następnie należy w menu File (w polskiej przeglądarce będzie to Plik) wybrać opcję Print (rys.2).


Rys.2. Menu File opcja Print.

W następnym oknie należy wybrać drukarkę PDFCreator i zakres stron – oczywiście mniejszy od ilości stron w oryginalnym dokumencie. Proces można powtarzać, aż do osiągnięcia satysfakcjonującego rozmiaru plików.


Rys.3. Drukowanie na PDFCreator.

Łukasz "pow3r_shell" Olejnik© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.