Microsoft Outlook troubleshooting

Od 24 kwietnia 2009 roku dostępny jest do pobrania Service Pack 2 (SP2) dla pakietu Office 2007. Jeśli chodzi o program Outlook, to Service Pack zawiera głównie poprawki, które pojawiły się wcześniej dla tego programu w miesiącu lutym.

Zainstalowanie dodatku SP2 powinno mięć pozytywny wpływ na szybkość działania programu Outlook 2007, między innymi program powinien się szybciej uruchamiać i zamykać, szybciej powinno działać również przełączanie się pomiędzy widokami folderów zawierającymi duże liczby elementów. Service Pack 2 wprowadza również kilka poprawek w działaniu kalendarza oraz pozwala wybrać zakres stron podczas drukowania.

Jedną z najważniejszych poprawek jest jednak zmiana sposobu postępowania z zainstalowanymi dodatkami podczas zamykania programu Outlook. Częstym problem występującym do tej pory w programie Outlook było niezamykanie się procesu OUTLOOK.EXE. Zazwyczaj powodowany on był przez jeden z zainstalowanych dodatków. Do tej pory podczas zamykania Outlooka, główny proces czekał na zakończenie pracy przez wszystkie dodatki. Jednak wiele z nich w różnych okolicznościach nie kończyło poprawnie swego działania, co powodowało, że proces OUTLOOK.EXE działał w nieskończoność, a problemy piętrzyły się przy próbie ponownego uruchomienia programu. W SP2 to zachowanie zostało zmienione. Obecnie podczas zmykania, Outlook będzie czekał określony czas na zakończenie pracy przez dodatki, a po jego upływie będzie wymuszał ich zamknięcie. Być może w niektórych przypadkach spowoduje to brak możliwości zapisania wszystkich danych dodatków, jednak w ogólnym rozrachunku powinno znacznie poprawić stabilność pracy programu Outlook.

Pobierz Service Pack 2 dla Office 2007

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze dotyczące tego artykułu, napisz na naszym forum.

(c) CodeTwo. Wszelkie prawa zastrzeżone.© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.