Microsoft Outlook troubleshooting

W nowych wersjach Outlooka (2016/19/365) zmieniono interface edycji konta i po wprowadzeniu danych pozostaje nam go skasować i założyć ponownie.

 

Co jednak gdyby nasza decyzja o zmianie nie wynika z błędnej konfiguracji zaraz na starcie, ale np. wynika ze zmiany hasła do konta po jakimś czasie jego użytkowania. Oczywiście konfiguracja ponowna ma sens, ale łączy się z tworzeniem nowego pliku bazy oraz z ponownym zaciąganiem/synchronizacją obiektów. Jeżeli zatem mamy kilka giga danych na skrzynce to nie będzie to takie obojętne.

 

W pewnym momencie producent zapomniał o możliwości modyfikacji i jedna z poprawek utwrzyła dodatkowy przycisk "Więcej ustawień"

 

Kliknięcie jednak w ten przycisk nie prowadzi już do ich modyfikacji (ustawienia dla folderów współdzielonych konta jak Wysłane/Usunięte/Robocze/Śmieci), jedyne co użytkownik może to reset ustawień. W tedy zmian w Outlooku wiele nie zauważymy, bo jest to czyszczenie ustawień interfejsu i nie zachodzi proces wywołania hasła i testowania połaczenia.

 

 

W ustawieniach możemy uruchomić opcję "Ustawienia serwera" gdzie mamy możliwość edycji nazwy serwera przychodzącego i wychodzącego, ale w dalszym ciągu nie hasła do konta. 

 

 

Możemy jednak to uzyskać po przez edycję grupy połączeń, którą wywołujemy przez kombinacje klawiszy [Ctrl+Alt+S]\Edycja\Właściwości konta.

Uruchomienie tej opcji pokazuje piątą zakładkę:

 

 

Tym sposobem odkryta zostaje piąta zakładka w oknie konfiguracyjnym, w którym możemy dokonywać zmiany „jak po staremu” czyli modyfikacji usera/hasła/nazw serwerów i nazwy wyświetlaną konta w drzewie Outlooka.

 

Pow. sposób pokazuje też inne właściwości kont IMAP, które dają możliwość wyłączenia z synchronizacji określonych przez użytkownika folderów lokalnych. Przy przepełnieniu kont poza sposobami na ich oddrenowanie z załączników wydaje się interesujące.

 

MVP Shon Oskar – VBATools.pl
Jeśli masz pytania dot. tego artykułu zapraszam na Forum
Skonfiguruj swój pakiet dodatków do Excela, Worda, PowerPointa i Outlooka© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.