Microsoft Outlook troubleshooting

Czy nie zastanowiło was, że od pewnego czasu wszystkie przedrostki tematu, w odpowiedzi na wiadomości są w języku angielskim?

Mnie tak. W pierw uważałem że jest to uboczny produkt serwera pocztowego ponieważ od pewnego czasu popularnym stał się IMAP i że da się ten figiel załatać przy pomocy procedury zdarzeniowej VBA. Jendakże nic bardziej mylnego, ponieważ nadanie przedrostka jest realizowane już na kliencie pocztowym. W konfiguracji Outlooka pokazała się opcja, której wcześniej nie zauważyłem, a która po instalacji ustawia się domyślnie na język ANG, bez względu na system i wersje językową samego Office.

 
Czyli: Menu\Opcje\Zaawansowane\Opcje międzynarodowe -> 2-gi check odznaczamy
 
 
 
No to sprawdzamy: przed (czerwony) /po (niebieski)
 
 
 
Podobnie jest z opcją “Prześlij dalej” PD zamiast FW.

MVP Shon Oskar – VBATools.pl
Jeśli masz pytania dot. tego artykułu zapraszam na Forum
Skonfiguruj swój pakiet dodatków do Excela, Worda, PowerPointa i Outlooka© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

Komentarze

Komentarze
bartel Mikolajek
bartel Mikolajek, orange 2015-03-30 10:00:41
grubygremlin@gmail.com
Andrzej Polak
Andrzej Polak 2015-08-11 14:04:00
Niestety, zamiana Re na Odp to przykład łamania netykiety i sprawiania, że większość programów pocztowych przestaje poprawnie zwijać wątki konwersacji. Czy nie lepiej zachować kompatybilność także poza środowiskiem Outlooka?