Microsoft Outlook troubleshooting
WinSockFix

WinSockFix

autor L Olejnik 2008-06-17 13:43:00 w Narzędzia
tagi: firewall, rejestr, sieć, TCP, WinSockFix

WinSockFix jest to mały program(1, 36 MB), który naprawia połączenie sieciowe po usuwaniu niektórych szkodników oraz deinstalacji firewalli. Program posiada automatyczną detekcję systemu operacyjnego, zwalnia adres IP, kasuje aktualne ustawiania TCP/Winsock wstawiając nowe, wykonuje kopię zapasą pliku HOSTS i tworzy nowy o domyślnych ustawieniach, resetuje stos TCP przy użyciu komendy Netsh.exe- w systemie Windows XP. Narzędzie to jest dystrybuowane na licencji freeware.

UWAGA!! Program przeznaczony jest dla zaawansowanych użytkowników.

Pierwsze kroki

Na pierwszy rzut oka widać, że interfejs programu jest bardzo intuicyjny. Dlaczego? Program posiada zaledwie 3 przyciski(Rys.1).


Rys.1. Interfejs programu WinSockFix.

Uwaga !! Aplikacja umożliwia nam wykonanie kopi zapasowej ustawień. Aby to zrobić należy kliknąć przycisk ReG-Backup i podać katalog , gdzie informacje o ustawieniach mają być zapisane . Jako ciekawostkę należy podać ,że korzysta on z mechanizmów zastosowanych w programie ERUNT.

W momencie kiedy jesteśmy pewni że przywrócić domyślne ustawienia sieciowe  należy kliknąć przycisk „FIX . Program poprosi nas o potwierdzenie przeprowadzenia zmian (Rys.2).


Rys.2. Prośba o potwierdzenie przeprowadzenia procesu.

Po ukończonym procesie program poprosi nas o ponowne uruchomienie komputera (Rys.3), które jest potrzebne do pomyślnego zaaplikowania zmian w konfiguracji sieciowej.


Rys.3. Prośba o restart komputera.

Wymagania

Windows 95/98/Me/2000/XP

Linki

WinSockFix - link do programu

Łukasz "pow3r_shell" Olejnik© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
wyświetleń: 704