Microsoft Outlook troubleshooting

W programie Outlook mamy możliwość tworzenia zadań, oraz oznaczania ich jako wykonane. Jednak większość z nich to różnego typu spotkania czy terminy, w których załatwiamy jakąś firmową sprawę. Dlaczego więc nie mielibyśmy sobie uprościć całej tej czynności i nie tworzyć nowych zadań czy też terminów od razu w kalendarzu?

Program Outlook posiada możliwość dostosowywania widoków oraz kolumn w kalendarzu, i między innymi te funkcjonalności wykorzystamy w tym artykule.
 
Po pierwsze przełączmy widok w Outlooku na Kalendarz. Następnie wybieramy z menu Widok, Widok bieżący, Wszystkie terminy. Kalendarz w programie Outlook w tym momencie wyglądał będzie jak lista zadań. Teraz wystarczy kliknąć na pasku kolumn prawym przyciskiem myszy i wybrać Wybór pola, Nowe...,  a następnie wypełnić pola pojawiające się w nowym oknie według wzoru:
 
Tworzenie nowej kolumny
Rys.1. Tworzenie nowej kolumny.
 
Nowo zdefiniowane pole/kolumna pojawi się na liście. Teraz wystarczy przenieść tą kolumnę do widoku kalendarza w Outlooku przytrzymując lewy przycisk myszy. Od tego momentu możliwe będzie zaznaczanie wykonanych zadań/terminów poprzez kliknięcie w nowo utworzonej kolumnie przy danym terminie. Pojawi się znak 'v', który będzie dla nas oznaczał że dane zadanie zostało wykonane.
 
Lista terminów
Rys.2. Lista wykonanych terminów w kalendarzu.

 

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze dotyczące tego artykułu, napisz na naszym forum.

(c) CodeTwo. Wszelkie prawa zastrzeżone.© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.