Microsoft Outlook troubleshooting

MS w ostatnich dniach wdrożył poprawkę, która zapewne miała zapewnić prędkość. Oczywiście jak zawsze zwiększenie wydajności realizowane jest z nałożonymi ograniczeniami które mogą wpłynąć na czas reakcji. Tymczasem jednak trochę przeholowali, ponieważ sugestia adresatów została pozbawiona paska przewijania.

 

 

 

 

Ale od początku. Jak działa mechanizm podpowiedzi (nie mylić z wyszukiwaniem):

W nowym profilu konto zaczyna się “uczyć sugestii”. Baza podpowiedzi działa nie na zasadzie wyszukania wprost w książce, ale na zasadzie historii korespondencji, która jest napełniana nie z folderu maili ale adresów wpisanych i wysłanych. Te które się nauczyła zapisuje w folderze “Sugerowane kontakty” ale napełnienie go innymi adresami nic nie da – musi to zrobić mechanizm OL. Zatem nowa konfiguracja “jeszcze się nie nauczyła” adresów jakie ma podpowiadać. Ilość podpowiedzi jest też ograniczona w przeciwieństwie do samej książki adresowej.

 

 

 

W poprzednich wersjach lista wyszukania miała pasek przewijania, więc sugestie można było wykorzystać w szerszym stopniu. Widać skoro ma to być szybki mechanizm, to podpowiedź kilku 2-3 powinna wystarczyć. Niekiedy też lista pojawia się zbyt długa i brak suwaka utrudnia nawigacje po proponowanych. Lista ta jest zmienna w czasie wpisywania następnych liter. W praktyce jednak sprowadziło się to do burzy na forach, które zostały wpisami użytkowników potraktowane jako błąd/awarie po wykonaniu aktualizacji.

 

 

Moim zdaniem jednak to umyślne działanie. System nie był doskonały, a teraz jeszcze go popsuto. Napisałem kiedyś dodatek, do wyszukiwania kontaktów właśnie, wpisując dowolną część (po adresie, nazwie, nr telefonu, nazwie firmy, do wyboru …) aby podać pełną pulę możliwości, a nie bazując na podpowiedziach, ale na dowolnej zapamiętanej książce adresowej. Kluczowym atutem jest właśnie ta dowolna cześć, ponieważ nigdy w Outlooku nie można było wpisywać części słowa nie rozpoczynając od jego pierwszej litery. Teraz można tym dodatkiem.

 

Jeśli jednak odpowiada ci jedynie przywrócenie poprzedniej funkcjonalności to wystarczy wpis w rejestrze blokujący UPG oraz uruchomienie powrotu do poprzedniej kompilacji. Pamiętajcie że blokada nie jest rozwiązaniem na dłuższą metę ponieważ pozbawiacie się ochrony i kompatybilności.

  

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Outlook\Options

DWORD: DisableAutoCompleteUpdate

 

"C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\ClickToRun\officec2rclient.exe" /update user updatetoversion=16.0.13901.20462


p.s.
Nowy objaw poprawki. Wyświetlanie tylko pierwszego wiersza wiadomości.
Tym bardziej polecam cofnięcie ostatniej poprawki.

Komendę wywołaj z CMD uruchomionego jako admin.

 

p.s.2

STAN: NAPRAWIONE  Ten problem został rozwiązany w wersji 2104 (kompilacja 13929.20386)

 

MVP Shon Oskar – VBATools.pl
Jeśli masz pytania dot. tego artykułu zapraszam na Forum
Skonfiguruj swój pakiet dodatków do Excela, Worda, PowerPointa i Outlooka© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.