Microsoft Outlook troubleshooting

 

"Outlook na dziś" to opcja dostępna jedynie w wersji Windowsowej Microsoft Outlook (nie ma jej w OWA, ani w wersjach na Appla czy Androida).

 

W niektórych wersjach z panelu głównego pod postacią linku dostępnego na głównym ekranie aplikacji (po jego prawej stronie).

 

Uruchamia on interface jego ustawień. Ustawienia w tym oknie jest względnie konfigurowalne i możliwe do zmian dostosowując modyfikacje widoku jedynie w drobnym jego stopniu. Niemniej jednak sterowanie ilością dni, sortowaniem mogę dla kogoś być atrakcyjne.

 

 

 

Dla administratorów domenowych pomocną informacją jest fakt iż jest możliwość wymuszenia uruchomienia tego okna po przez zmianę rejestru dla np. szerszej grupy osób używając AD.

 

 

Niekiedy jednak pow. opisany link nie jest uwidoczniony, w tedy korekcja rejestru jest konieczna. Producent zdecydował się aby usunąć "Outlook na dziś" z okna konfiguracji zaawansowanych opcji aplikacji; dlaczego... nie wiadomo. Niemniej jednak w poprzednich wersjach to tam znajdowała się ta możliwość, a teraz pozostały jedynie zadania, które są cześcią tego okna.

 

 

 

"Outlook na dziś" jest widoczny tylko z poziomu głównego pliku danych. Ta sama reakcja nie zachodzi dla innych podłączonych kont. 

 

Zapewne nie każdy z was wie, ale producent dał możliwość aby ten ekran zamienić na własny. Domyślnie jest to strona HTMLowa res://C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\1045\OUTLWVW.DLL/outlook.htm, zapisana została w bibliotece, która komunikuje sie z obiektami aplikacji aby pobrać i obliczyć informacje potrzebne do wizualizacji. Niekiedy jednak bajer ten nie jest zbyt potrzebny w warunkach korporacyjnych i lepiej by było mieć możliwość większej integracji tego podsumowania lub wpłynąć na dodanie doń innych informacji.

 

Otóż w parametrach właściwości jest możliwość podmiany strony na własną:

 

 

 

Jeśli będzie to strona wew. CRMu firmy, to otrzymujemy narzędzie informacyjne z aplikacją do realizowana komunikacji z pracownikami, klientami lub dostawcami.

 

 

 

 Jeśli macie inne doświadczenie związane z tym ustawieniem dajcie znać na forum.

 

MVP Shon Oskar – VBATools.pl
Jeśli masz pytania dot. tego artykułu zapraszam na Forum
Skonfiguruj swój pakiet dodatków do Excela, Worda, PowerPointa i Outlooka© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
wyświetleń: 23555