Microsoft Outlook troubleshooting

Prawdopodobnie większość użytkowników Windowsa w którymś momencie staje w szranki z optymalizacją systemu. Rozpoczyna się wtedy proces dogłębnej analizy opcji pozwalających na szybszy start, płynniejszą pracę i przyspieszenie reakcji naszego systemu. Zazwyczaj proces ten jest jednak związany z użyciem wielu aplikacji, narzędzi i ciągnie się w nieskończoność. A przecież nikt nie przepada za marnowaniem swojego cennego czasu!

Niestety nie mamy innej możliwości optymalizacji sprzętu dopóty, dopóki nie znajdziemy urządzenia gromadzącego wiele funkcji w jednym miejscu. Użycie określenia „światełko w tunelu” opisujące tego typu urządzenie może wydawać się przesadą, aczkolwiek jest w tym pewna analogia. Program Glary Utilities, który chciałbym tu przybliżyć, to darmowe urządzenie pozwalające na kompleksową administrację i konserwację systemu przy użyciu dosłownie jednego przycisku. Urządzenie to nie tylko chroni poufne informacje, ale także optymalizuje szybkość łącza internetowego, czyści dyski, naprawia pliki i zapewnia większą wydajność systemu. Ponadto, aplikacja ta w przejrzysty sposób wskazuje, które z programów startowych spowalniają start systemu.    

Glary Utilities jest przeznaczony dla wszystkich użytkowników i zapewnia prostą instalację oraz intuicyjną obsługę. Każda z jego wielu funkcji jest na wyciągnięcie ręki, a szczegółowe wskazówki jasno określają ich użycie.
W celu pobrania programu oraz uzyskania szczegółowych informacji proszę kliknąć tutaj.
W poniższych zdjęciach znajduje się opis dwóch funkcji programu Glary Utilities, pomocnych przy optymalizacji systemu.
 
Funkcja 1 – 1-Click Maintenance

KROK 1

Po zainstalowaniu i uruchomieniu narzędzia klikamy na 1-Click Maintenance, zaznaczamy obszary, które chcemy przeskanować i naciskamy Scan for Issues (Szukaj Problemów).


Rys.1. Szukanie problemów

Rozpoczął się proces analizowania systemu.


Rys.2. Analizowanie systemu w toku

KROK 2

Po zakończeniu procesu analizy możemy sprawdzić szczegóły znalezionych problemów klikając na Show Details (Pokaż Szczegóły) i zdecydować czy reagujemy zaznaczając lub odznaczając okno po lewej stronie przeskanowanych obszarów systemu.


Rys.3. Analizowanie szczegółów znalezionych problemów i potwierdzenie ich usunięcia

Problemy zostały rozwiązane.


Rys.4. Proces usunięcia problemów został ukończony

Funkcja 2 – Optimize & Improve (Startup Manager)

KROK 1

Na początek klikamy na Modules (Moduły) w głównym oknie programu, wybieramy po lewej stronie Optimize & Repair (Optymalizuj i Napraw) i przyciskamy Startup Manager (Menadżer Programów Startowych). W sekcji tej możemy zarządzać wszystkimi programami, które uruchamiają się podczas włączania komputera.


 
Rys.5. Wybór i włączenie Menadżera Programów Startowych

KROK 2

Następnie, pojawi się okno pokazujące wszystkie programy startowe wraz z  Rating (Wskaźnik), który określa ich wpływ na start systemu. Po zdecydowaniu czy chcemy, aby dany program włączał się automatycznie przy starcie systemu możemy go z łatwością aktywować bądź dezaktywować poprzez zaznaczenie lub odznaczenie okna znajdującego się po lewej stronie danego programu.


Rys.6. Okno Menadżera Programów Startowych

Kolejna opcja pozwala na opóźnienie uruchomienia programów w sytuacji, w której nie chcemy całkowicie dezaktywować automatycznego startu danego programu. Jedyne, co musimy zrobić to kliknąć na konkretny program i nacisnąć Delay (Opóźnij).


Rys.7. Opóźnienie uruchomienia programów startowych

Wybrany program pojawi się w oknie poniżej, a czas opóźnienia jego uruchomienia może być ustawiony w przedziale od 30 do 180 sekund poprzez kliknięcie okna Delay Time (Czas Opóźnienia).


Rys.8. Ustawienie czasu opóźnienia

Po tym jak wybraliśmy aktywację/dezaktywację lub opóźnienie/brak opóźnienia programów startowych zamykamy Menadżera Programów Startowych, aby zachować zmiany.
 

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze dotyczące tego artykułu, napisz na naszym forum.

(c) CodeTwo. Wszelkie prawa zastrzeżone.© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.