Microsoft Outlook troubleshooting

Dzisiaj, dzięki sieci internetowej mamy możliwość komunikacji z ludźmi niemal z całego świata. Mimo, że angielski jest jednym z najpopularniejszych języków, czasami możemy otrzymać wiadomość w innym języku lub potrzebujemy, aby treść wiadomości e-mail była przetłumaczona. Najnowszy MS Outlook 2010 wyposażony jest w zaawansowane narzędzia tłumaczeń wewnątrz wiadomości. W większości przypadków nie ma potrzeby, aby instalować dodatkowe oprogramowanie lub dodatki by móc zrozumieć treść wiadomości w obcym dla nas języku. 

Aby użyć narzędzi tłumaczeń, najpierw trzeba otworzyć wiadomość e-mail w nowym oknie a następnie kliknąć przycisk Przetłumacz na pasku narzędzi. Do wyboru jest kilka opcji, my skupimy się na jednej z nich o nazwie Minitłumacz (Rys.1.). 

Rys.1.
Rys.1. Opcja Minitłumacz w nowym oknie wiadomości e-mail. 

Po wybraniu opcji Minitłumacz oraz kliknięciu słowa wewnątrz wiadomość, pojawi się nowe okno (Rys.2.)

Rys.2.
Rys.2. Okno tłumaczenia wyrazu przy użyciu opcji Minitłumacz.

Nowe okno, które wyświetli się tuż nad wyrazem, pokaże tłumaczenie tego słowa we wcześniej zdefiniowanym języku. W powyższym przykładzie słowo "evening" zostało przetłumaczone na język polski. Można wybrać tłumaczenia na różne języki, gdyż lista jest bardzo długa. Aby zobaczyć lub zmienić ustawienia języka należy kliknąć przycisk Przetłumacz a następnie wybrać opcję Wybierz język tłumaczenia© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.