Microsoft Outlook troubleshooting
NTREGOPT v1.1

NTREGOPT v1.1

autor L Olejnik 2008-06-14 01:10:00 w Narzędzia
tagi: NTREGOPT, optymalizacja, rejestr, Windows

NTREGOPT jest programem przeznaczonym do optymalizacji rejestru systemowego. Czyści i usuwa niepotrzebne wpisy po odinstalowanych aplikacjach. Ta bardzo mała aplikacja  (zaledwie 472 KB plik instalacyjny  a po zainstalowaniu 270KB) jest rozprowadzana na licencji freeware, dostępna jest również w polskiej wersji językowej – tłumaczenia dokonał P!otrek.

Instalacja

Pobieramy wersję instalacyjną programu ze strony autora i klikamy na plik instalacyjny
ntregopt-setup.exe. Dalej musimy odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie miejsca, gdzie ma się dana aplikacja zainstalować . Po zainstalowaniu tego narzędzia, pobieramy plik z polskim tłumaczeniem programu i rozpakowujemy go do folderu w którym znajduje się program (patrz dział Linki na końcu artykułu).

Pierwsze kroki

Obsługa tego programu... jest praktycznie bezobsługowa. Dlaczego? Program wykonuje całą pracę za nas. Jedyną interakcją użytkownika w tym programie jest wyrażenie zgody na przeprowadzenie  procesu optymalizacji poprzez kliknięcie OK (Rys.1).


Rys.1. Wyrażenie zgody na optymalizację.

Program ten przeszukuje rejestr pod kątem pustych wpisów lub wpisów po odinstalowanych aplikacjach. Kiedy przeskanuje nasz rejestr systemowy, aplikacja zapyta nas, czy dokonać restartu komputera (Rys.2).


Rys.2. Pytanie o restart systemu operacyjnego.

Uwaga!! Zmiany nie zostaną wprowadzone, dopóki tego nie dokonamy. Kolejne uruchomienie programu może powodować błędy.

Wymagania

Program może być uruchomiony na każdym komputerze na którym zainstalowany jest system Windows NT/2000/2003/XP/Vista.

Linki

NTREGOPT - Strona domowa projektu, zawierająca również pliki z tłumaczeniami na różne języki.

Łukasz "pow3r_shell" Olejnik© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
wyświetleń: 641