Microsoft Outlook troubleshooting


Kiedy Microsoft Outlook jest włączony, rezyduje on zarówno na pasku zadań jak również w obszarze powiadomień (zasobniku systemowym) obok zegarka Windows (Rys. 1).

Rys.1   Rys. 2_2
Rys. 1 Outlook działa na pasku zadań oraz w obszarze powiadomień

Można jednak ustawić Outlook tak, aby nie blokował nam miejsca na pasku zadań i działał tylko w obszarze powiadomień. Aby to zrobić:

1.Uruchamiamy Microsoft Outlook.

2.Gdy Microsoft Outlook jest włączony klikamy Minimalizuj, w prawym górnym rogu programu. Outlook zostanie zminimalizowany na pasek narzędzi oraz do obszaru powiadomień.

3.Obok zegarka Windows klikamy prawym klawiszem myszy na ikonę Outlook i wybieramy Ukryj po zminimalizowaniu (Rys. 2). Teraz, Microsoft Outlook będzie widoczny tylko w obszarze powiadomień i zniknie z paska narzędziowego.

 

Rys.2 
Rys. 2 Microsoft Outlook w obszarze powiadomień

 

4. Jeśli chcemy przywołać program, wystarczy dwukrotnie kliknąć na ikonę Microsoft Outlook w zasobniku i program się otworzy.

5. Jeśli chcemy go ponownie zminimalizować, klikamy Minimalizuj w prawym górnym rogu programu i pokaże się on wówczas w obszarze powiadomień.

6. Aby wyłączyć tą funkcję (gdy Outlook jest zminimalizowany w obszarze powiadomień), klikamy prawym klawiszem na ikonę Outlook i odznaczamy opcję Ukryj po zminimalizowaniu. Wszystko wraca do normy: Outlook rezyduje zarówno w obszarze powiadomień jak i na pasku narzędziowym.

Ważne! Gdy Outlook działa tylko w obszarze powiadomień oznacza to, że jest aktywny, odbiera pocztę i pracuje w tle. Gdy instalujemy dodatki lub wtyczki do programu, wymaga to wyłączenia go całkowicie. Wystarczy wtedy w Outlook kliknąć Plik, zakończ i zostanie on całkowicie wyłączony.© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.