Microsoft Outlook troubleshooting
Mail PassView

Mail PassView

autor L Olejnik 2008-07-01 09:30:00 w Narzędzia
tagi: hasło, Mail PassView, poczta, rejestr

Mail PassView v1.43 jest małym programem (46 KB), który odczytuje hasła zapisane w programie pocztowym za pomocą gwiazdek. Aplikacja ta jest szczególnie przydatna podczas przenoszenia  kont pocztowych na inny komputer. To małe narzędzie radzi sobie z wieloma klientami pocztowymi między innymi: Outlook Express, Microsoft Outlook 2002/2003/2007, Windows Mail, IncrediMail, Eudora. Jest dystrybuowane na licencji freeware.

Instalacja

Program nie ma instalatora, wystarczy rozpakować archiwum ZIP do folderu i uruchomić plik EXE. Aby zainstalować spolszczenie do tego narzędzia, należy rozpakować plik ini do katalogu z programem.

Pierwsze kroki

Interfejs narzędzia (rys.1) jest bardzo przejrzysty i nie sprawia problemu w poruszaniu się po aplikacji. Wszystkie potrzebne informacje o koncie: adres email, rodzaj protokołu, nazwa i hasło użytkownika są ułożone w przejrzystej tabeli.


Rys.1. Mail PassView w akcji.

Wygenerowany raport możemy zapisać w zarówno w pliku tekstowym jak i w plikach XML, CSV jak i HTML (rys.2).


Rys.2.  Formaty raportów.

Wymagania

Aplikacja ta może być uruchomiana na każdym komputerze, na którym zainstalowany jest system Windows 95/98/NT/2000/XP. Pełną listę wspieranych klientów pocztowych można znaleźć tutaj.

Uwaga! Niektóre programy antywirusowe identyfikują program jako Trojan/Wirus.

Linki

Strona domowa programu

Łukasz "pow3r_shell" Olejnik© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
wyświetleń: 13234