Microsoft Outlook troubleshooting

Niektórzy użytkownicy Mac Mail mają potrzebę grupowania swoich kontaktów i wysyłania tej samej wiadomości do co najmniej kilku adresatów. Najprostszym sposobem jest wpisanie adresu każdego z odbiorców w polę Dw:, jednak na pewno nie jest to sposób najwygodniejszy ani najmniej czasochłonny. Najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie grupy adresatów w Książce adresowej Mac Mail. Nie tylko ułatwi to wysłanie wiadomości do grupy osób, ale również znacznie przyspieszy cały proces.

Pierwszym krokiem będzie otworzenie Książki adresowej Mac Mail. Dostęp do niej jest nieco utrudniony z poziomu Mail.app, więc najlepiej otworzyć ją bezpośrednio z miejsca Programy. Standardowa Książka adresowa ma wszystkich adresatów ulokowanych w grupie Wszystko (rys. 1.)
 


Rys. 1. Standardowe ustawienie Książki adresowej Mac Mail


Kliknięcie na + (znajdujący się pod kolumną Grupa) automatycznie utworzy nową grupę. Najpierw należy nadać jej nazwę. Dla przykładu podajemy nazwę CodeTwo (rys. 2).
 

Tworzenie grupy
Rys. 2. Tworzenie nowej grupy


Kolejnym krokiem będzie przypisanie wybranych adresatów do nowopowstałej grupy. Należy wrócić do grupy Wszystko, zaznaczyć wybrane kontakty, a następnie przenieść je metodą Drag & Drop do grupy CodeTwo (rys. 3).
 

Przenoszenie kontaktów
Rys. 3. Przenoszenie kontaktów do grupy


Teraz, podczas wysyłania wiadomości, w pole DO: wystarczy wpisać nazwę grupy (rys. 4).
 


Rys. 4. Wysyłanie wiadomości do grupy adresatów


 

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze dotyczące tego artykułu, napisz na naszym forum.

(c) CodeTwo. Wszelkie prawa zastrzeżone.© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.