Microsoft Outlook troubleshooting
Integracja Dodatku Service Pack 1 z pakietem Microsoft Office 2007

Integracja Dodatku Service Pack 1 z pakietem Microsoft Office 2007

autor L Olejnik 2009-01-13 17:33:00 w Microsoft Outlook, Inne
tagi: integracja, Office, Outlook, Service Pack

Pakiet Microsoft Office 2007 zdobywa coraz większą popularność w firmach. Wydany do niego dodatek Service Pack 1 znacznie usprawnia pracę z pakietem oraz naprawia błędy, które udało się wychwycić. Poprawka zajmuje ponad 220 MB i pobrać można ją pod tym adresem.

Dodatek Service Pack jest potrzebny do bardziej niezawodnego i wydajnego działania aplikacji pakietu Office, jednak instalowanie go na dużej ilości komputerów może przyprawić o ból głowy. Jak tego uniknąć? Idealnym rozwiązaniem jest integracja Service Packa razem z pakietem Office. W wersji 2003 przebiegało to w dość skomplikowany sposób, dlatego Microsoft postanowił usprawnić cały ten proces. Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać, jest skopiowanie zawartości płyty z pakietem MS Office 2007 na dysk twardy i zapisanie go na dysku lokalnym w katalogu np. Office_2007.

Pobieramy Service Pack 1 z tego adresu i zapisujemy go na dysku twardym, najlepiej na tej samej partycji, co skopiowana wersja pakietu Office. Następnie, pobrany dodatek należy rozpakować do katalogu Updates w folderze, który zawiera pakiet MS Office 2007. Aby tego dokonać, należy przejść do polecenia Uruchom w menu Start i wpisać następującą komendę i nacisnąć Enter:

C:\office2007sp1-kb936982-fullfile-pl-pl.exe /extract:C:/Office_2007/Updates

Należy zaakceptować warunki licencji i poczekać na rozpakowanie się dodatku. Po rozpakowaniu nagrywamy na płytę i mamy pakiet Microsoft Office 2007 z dodatkiem Service Pack 1.

Łukasz "pow3r_shell" Olejnik© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.