Microsoft Outlook troubleshooting

Na tym forum znaleźć można artykuł o korespondencji seryjnej, która to jest dodatkiem domyślnie instalowanym wraz z edytorem tekstu MS Word. Mechanizm ten posiada jedną z zasadniczą wadę. Podczas prowadzenia elektronicznej korespondencji biznesowej przydatnym i pożądanym byłoby, aby pow. zastosowanie uwzględniało wysyłkę załączników wiadomości. Niestety z kolejną edycją pakietu Office konserwatywne założenia nie są modernizowane.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób pracujących w sektorze MSP jak i przedstawicieli działu marketingu czy księgowości powstała aplikacja realizująca seryjną wysyłkę plików w różnych konfiguracjach. Do pracy z programem należy przygotować bazę potencjalnych odbiorców oraz treść wiadomości. Posiadając bogatą bazę (składającą się nie tylko z adresów email), użytkownik będzie mógł odwołać się do szczegółów bazy w treści wiadomości, czyniąc treść emaila bardziej spersonalizowaną. (Rys. 1.)


Rys. 1. Przykład treści wiadomości przygotowanej z wykorzystaniem pól bazy danych.

Ilość baz, jak i różnorodność kontentu będą przynosiły użytkownikowi znaczne korzyści w przypadku ponawiania akcji mailingowej. Aplikacja jest oprogramowana na platformę arkusza kalkulacyjnego MS Excel, co znacznie ułatwia wykorzystanie wew. funkcji obliczeniowych. Program wyposażony jest w interfejs pobierający bazy z adresatami jak i pliki treści wiadomości. (Rys.2.)


Rys. 2. Wybór baz z interfejsu aplikacji.

Generator Maili posiada też interfejs do eksportu przygotowanych w aplikacji baz adresatów (pod dowolnie podaną nazwą), importu bazy adresatów do MS Outlooka oraz generator wizytówek VCard. Czytelny interfejs prowadzi użytkownika „za rączkę”, w którym można określić spersonalizowany temat wiadomości, opatrzyć wiadomości przypomnieniem, flagą, dezaktywacją, ważnością wiadomości, żądaniem potwierdzenia odbioru oraz przekazać adres do odpowiedzi inny niż adres wysłanego konta. Także ograniczyć wysyłkę po treści wskazanego pola (filtr bazy), usunąć wiadomości po wysłaniu i przy określeniu formatu wiadomości na HTML określić rodzaj i wielkość czcionki. (Rys. 3.)


Rys. 3. Główny interfejs aplikacji Generator Maili.

Jeśli wymogiem jest, aby wiadomość posiadała załączoną grafikę, można dodać ją w stopce dołączonej w formacie HTML (pamiętając, aby użytkownik miał dostęp do serwera, na którym się będą znajdować).

Program posiada też przydatną funkcje generowania próbki e-mailingu zapisaną w folderze „Wersje robocze”, celem sprawdzenia spójności bazy z treścią wiadomości. Jest to nieoceniona właściwość w przypadku, kiedy użytkownik ma na zadanie wysłanie kilkudziesięciu lub kilkuset bezbłędnych emaili. Najważniejsza funkcja to załączniki. Można je podpinać dla całej grupy (np. z ofertą firmy, cennikiem etc..) jak i pliki spersonalizowane, kierowane dla każdego z odbiorców indywidualnie (np. faktury, ponaglenia do zapłaty czy oferty specjalne). Na deser można wspomnieć, iż mechanizm ten posiada możliwość pakowania załączników w locie tak, aby ograniczyć ich objętość.

Generator maili jest dostępny do pobrania i w ramach ograniczonej licencji można go bez przeszkód przetestować. Aplikacja posiada też wyczerpującą dokumentacje szkoleniową jak i suport elektroniczny.

MVP Shon Oskar – VBATools.pl
Jeśli masz pytania dot. tego artykułu zapraszam na Forum
Skonfiguruj swój pakiet dodatków do Excela, Worda, PowerPointa i Outlooka© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.