Microsoft Outlook troubleshooting

Uzupełnienie swoich kontaktów w zdjęcia może być bardzo przydatne - niektórzy z nas mają lepszą pamięć do twarzy niż do nazwisk. Dostosowanie kontaktów do własnych potrzeb jest proste i nie zajmuje dużo czasu.

W Outlooku 2007 należy otworzyć wybrany kontakt i dwukrotnie kliknąć na domyślny obrazek lub wybrać Dodaj obraz z paska narzędzi (Rys. 1). Po wybraniu odpowiedniego zdjęcia pojawi się ono zarówno w kontakcie jak i w wizytówce, wielkość zostanie automatycznie dopasowana (Rys. 2).

Jak dodać zdjęcie do kontaktu.

Rys. 1. Jak dodać zdjęcie do kontaktu.

Kontakt uzupełniony o zdjęcie. 

Rys. 2. Kontakt uzupełniony o zdjęcie.

Można dodatkowo umieścić inne zdjęcie w samej wizytówce, klikając na nią dwuktrotnie lub wybierając Wizytówka na pasku narzędzi. Pojawi się nowe okno do edycji wizytówki (Rys. 3), w którym możemy zmienić obraz, jego położenie, krój i kolor czcionki, kolejność wpisów itd. Po zatwierdzeniu zmian wizytówka będzie wyświetlać się zgodnie z naszymi oczekiwaniami (Rys. 4).

Edycja wizytówki. 

Rys. 3. Edycja wizytówki.

Widok kontaktu z innym zdjęciem w wizytówce. 

Rys. 4. Widok kontaktu z innym zdjęciem w wizytówce.

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze dotyczące tego artykułu, napisz na naszym forum.

(c) CodeTwo. Wszelkie prawa zastrzeżone.© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.