Microsoft Outlook troubleshooting

Pliki vCard ułatwiają przekazywanie szczegółowych informacji kontaktowych. Taki plik można zaimportować szybciej do książki adresowej Outlooka, niż mozolnie przepisując treść sygnatury do nowego kontaktu. Jak więc najszybciej przekazać komuś informację o sobie? Oczywiście wysyłając e-maila z plikiem wizytówki. Pamiętanie o dodawaniu załącznika może być nieco kłopotliwe (z wyjątkiem sytuacji, gdy jesteśmy użytkownikami CodeTwo Attachment Reminder). Jednak na pewno jeśli planujemy wysłać dużą liczbę emaili ręczne dodawania wizytówki za każdym razem okaże się demotywujące. Możemy wykorzystać możliwości jakie daje nam Outlook i dodawać wizytówkę automatycznie do sygnatury.

Zaczynamy od utworzenia podpisu. W programie Microsoft Outlook należy rozwinąć kartę „Plik” i wybrać z niej „Opcje”, następnie wybrać z listy „Poczta” i kliknąć na „Podpisy”.

Wybieramy „Nowy”, podajemy nazwę podpisu (ta nazwa będzie potrzebna w dalszych krokach) i wpisujemy tekst sygnaturki.

Następnie wstawiamy wizytówkę klikając przycisk Wizytówka i zapisujemy. Niestety, Outlook w tym momencie dodatkowo dołącza miniaturowy podgląd pliku vCard. Musimy więc go usunąć.

Ponownie udajemy się do menu opcji, i trzymając wciśnięty klawisz Ctrl naciskamy na „Podpisy”.

Otworzy się folder w którym Outlook trzyma podpisy. Znajdujemy interesujący nas podpis – w tym przypadku o nazwie Służbowy.htm – i edytujemy go, np. Notatnikiem.

Znajdujemy ciąg znaków:

<v:shape id="_x0000_i1025" type="#_x0000_t75" style='width:187.5pt; height:112.5pt'>
<v:imagedata src="Służbowy_pliki/image001.jpg" o:title=" "/>
</v:shape><![endif]--><![if !vml]><img width=250 height=150
src="Służbowy_pliki/image001.jpg" v:shapes="_x0000_i1025">

i kasujemy go.Następnie zapisujemy plik. Od tej pory w każdym nowym mailu Outlook będzie dodawał plik .vcf do sygnaturki bez jego miniatury.

Jeżeli jesteś administratorem Exchange i potrzebujesz dodawać wizytówki vcard do podpisów email bezpośrednio na serwerze, przeczytaj ten artykuł:
W jaki sposób umieścić link do wizytówki VCARD w szablonie programu CodeTwo Exchange Rules PRO© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.