Microsoft Outlook troubleshooting

Konfiguracja kont pocztowych użytkowników w programach pocztowych to utrapienie niejednego administratora, pracownika wsparcia technicznego, czy Help Desk. Każdy z nich bardzo często spotyka się z pytaniami użytkowników na temat tego, jak skonfigurować konto pocztowe. Ci zarzekają się, że wszystko zrobili według instrukcji, a jednak nie działa. Albo nie mogą wysłać poczty, albo nie mogą jej odebrać, albo jedno i drugie.

Lekarstwem na tego typu problemy jest mały program CodeTwo Outlook AutoConfig, który potrafi automatycznie skonfigurować konto pocztowe w programach Outlook Express, Microsoft Office Outlook 2002/2003/2007, Windows Mail (Vista). Wystarczy, że użytkownik uruchomi program (nie jest wymagana instalacja) poda adres e-mail i hasło, a program skonfiguruje pozostałe parametry konta, serwery POP3 i SMTP, nazwę konta, porty TCP, połączenie SSL, TLS.

CodeTwo Outlook AutoConfig umożliwia również użytkownikowi poprawne skonfigurowanie programów Outlook Express oraz Poczta Systemu Windows (Vista) do obsługi grup dyskusyjnych zgodnie z zasadami przyjętymi w "polskim Internecie". Dzięki temu pozwala początkującym użytkownikom zaoszczędzić uwag bardziej doświadczonych grupowiczów, którzy często wyznają zasadę "najpierw poprawnie skonfiguruj czytnik grup, a potem zadawaj pytania". Jednak poprawna konfiguracja nie jest wcale taka prosta, jeśli niewiele wie się na temat MIME, 8-biotwych zestawów znaków, kodowań międzynarodowych. A początkujący "internauci" mają to do siebie, że takich rzeczy nie wiedzą.

Pobierz program CodeTwo Outlook AutoConfig
 

Zobacz również

Konfiguracja poczty w Outlook Express

Outlook Express - poprawna konfiguracja programu

Konfiguracja poczty w Outlook 2003

Konfiguracja poczty w Outlook 2007

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze dotyczące tego artykułu, napisz na naszym forum.

(c) CodeTwo. Wszelkie prawa zastrzeżone.© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.