Microsoft Outlook troubleshooting

W moim poprzednim artykule zająłem się instalacją aplikacji NTBackup, która była obecna w Microsoft Exchange 2003, natomiast Exchange 2007 został jej pozbawiony. Ostatnio jednak Microsoft zaczyna wychodzić naprzeciw administratorom. Pojawiła się bowiem poprawka SP2 na Exchange 2007. W poprawce tej, zaimplementowano narzędzie służące do tworzenia oraz przywracania kopii zapasowych w Exchange 2007. Oto kilka cech tego dość przydatnego narzędzia:

  • Wspierane są tylko kopie zapasowe oparte na VSS,
  • Możliwość zapisywania kopii zapasowych zarówno na dysku lokalnym jak i sieciowym,
  • Brak możliwości przeprowadzania wykonywania kopii zapasowych zdalnie,
  • Przy odtwarzaniu kopii zapasowej, jest możliwość wybór przywrócenia kompletnej kopii lub częściowych (Rys. 1.)


Rys. 1. Możliwość wyboru sposobu przywrócenia kopii zapasowej.

Jest to już drugi sposób wykonywania kopii zapasowych. Pierwszy opisałem w poprzednim artykule. Można również skorzystać z narzędzia Microsoft Data Protection Manager. Jest to jednak narzędzie płatne. Jest również kilka propozycji firm zewnętrznych, takich jak np. Arkeia Backup Agent. Jednak backup Exchange 2007 jest już możliwy dzięki wbudowanym narzędziom bez konieczności instalowania żadnych dodatkowych narzędzi.

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze dotyczące tego artykułu, napisz na naszym forum.

(c) CodeTwo. Wszelkie prawa zastrzeżone.© Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.