jak zarchiwizowac folder wiadomosci w Outlook Express ?

Pytania, problemy, uwagi związane z Outlook Express

Moderator: Moderatorzy

jak zarchiwizowac folder wiadomosci w Outlook Express ?

Postprzez Ania » N 01.01.2006 21:37

hej, chcialabym zgrac foldery wiadomosci na plyte. moge utworzyc plik, zapisac go na plycie, ale to są dane ktorych potem nie moge odtworzyc, zamiast tresci maili są robaczki? Wspomoze mnie ktos radą? Ania
Ania

Postprzez m.bednarz » Wt 03.01.2006 11:52

Jeśli chodzi ci o Outlook'a (nie Outlook Express), to robi się to zazwyczaj tak, że:
1. Dodajesz do profilu nowy plik PST
2. Kopiujesz do niego foldery z wiadomościami
3. Teraz możesz usunąć z profilu plik PST, zgrać go na płytę i usunąć z dysku.
Jednak aby przeglądać zarchwizowane w ten sposób wiadomości, potrzebujesz Outlook'a, aby otworzyć plik PST.
m.bednarz

Postprzez : ( » N 08.01.2006 15:37

1 ) nie wiem co to znaczy "dodac do profilu"; gdzie mam utworzyc ten plik pst ? 2) to jest outlook express. 3) to pewnie jest bardzo proste to dlaczego mi nie wychodzi? próbuje skopiowac zawartosc z ustawien lokalnych, ale nic nie wychodzi... dzięki za odzew, czekam na dalsze wskazówki. Ania
: (

Postprzez m.bednarz » N 08.01.2006 20:46

Nie wychodzi, bo ja pisałem o MS Office Outlook :D
W Outlook Express (OE) zapisz na płytę pliki .dbx, w których OE przechwuje wszystkie wiadomości i strukturę folderów.

1. Najpierw sprawdź, gdzie znajdują się pliki .dbx
W OE przejdź do Narzędzia | Opcje | Konserwacja i kliknij przycisk "Folder magazynu". Tam znajduje się ścieżka do folderu, w którym zapisane są pliki .dbx.

2. Teraz zapisz na płytę wszystkie pliki .dbx, które znajdziesz w tym folderze. W każdym pliku .dbx zapisane są dane z foldera o takiej samej nazwie jak nazwa pliku. Dodatkowo w pliku Folders.dbx zapisana jest struktura folderów.

3. Gdy chcesz odtworzyć dane, to skopiuj pliki .dbx z płyty z powrotem do folderu, w którym przechowuje je OE.
m.bednarz

Re: jak zarchiwizowac folder wiadomosci w Outlook Express ?

Postprzez wincenty » Pt 13.02.2009 12:01

Witam,
Mam pytanie dotyczące Outlook Express i przywracania, wcześniej eksportowanych danych. Przed sformatowaniem system wyeksportowałem wszystkie wiadomości do pliku outlook.pst, a nie dbx, jak ktoś napisał powyżej. Nie wiem teraz jak z powrotem je importować do programu? Czy ktoś zna może odpowiedź na moje pytanie?
wincenty

Re: jak zarchiwizowac folder wiadomosci w Outlook Express ?

Postprzez pow3r_shell » So 14.02.2009 18:03

Jeśli wyeksportowałeś dane do pliku pst to na 100% używasz programu MS Outlook a nie programu Outlook Express. W artykule http://outlook.pl/wykonywanie-kopia-zap ... utlook/301 na samym końcu jest napisane w jaki sposób przywrócić dane z pliku pst
Moderator outlook.pl
pow3r_ed by netimpress.pl
pow3r_shell

Powrót do Outlook Express