przeglądanie archiwum poczty

Pytania, problemy, uwagi związane ze starszymi wersjami Microsoft Outlook 2003, 2002 (XP), 2000, 98

Moderator: Moderatorzy

przeglądanie archiwum poczty

Postprzez bartman2 » So 08.03.2008 11:08

Witam
Przeglądałem Internet ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na problem który pojawił się u mnie.
Ze względu na przeciążenie dysku dokonałem archiwizacji całej poczty (program Outlook 2003). Powstały w ten sposób plik „archive” (gdy był na dysku twardym) sprawdzałem pod kątem czy pokazuje mi zarchiwizowaną pocztę oraz poszczególne maile. Wszystko działało bez zarzutu. Wobec powyższego plik ten zgrałem na płytę CD. Po dokonaniu nagrania plik „archive” skasowałem z dysku twardego by nie zajmował miejsca. W chwili obecnej na dysku tworzy się kolejne archiwum na bieżąco z nowo przychodzącej poczty.
Teraz pojawił się problem, gdy chcę powrócić do poczty zarchiwizowanej na płycie CD. Po wsadzeniu płyty do napędu i próbie otworzenia go przez program Outlook (ta sama wersja programu – Outlook 2003) wyskakuje komunikat „Brak ci wymaganych uprawnień”.
Próbowałem również metodą uproszczoną. Skopiowałem ten plik „archive” z płyty CD do folderu Outlook gdzie powstaje nowe archiwum (podmieniając pliki) jednak tym razem zgrany plik „archive” już nie chce się otworzyć, a w programie wyskakuje komunikat „Nie można rozwinąć folderu. Nie można otworzyć tego zbioru folderów. Serwer nie jest dostępny.”
Opadły mi już ręce. Czy mógłby mi ktoś pomóc jak otworzyć zarchiwizowaną pocztę na płycie CD.
bartman2

Postprzez michu » Pn 10.03.2008 08:29

Przede wszystkim do doprowadź teraz do sytuacji, by Outlook poprawnie działał i nie wyświetlał komunikatów z błędami. Możesz np. utworzyć nowy profil.

Jeśli chodzi o czytanie archiwum, to powinieneś najpierw skopiować plik z płyty na dysk i upewnić się, że nie ma zaznaczonego atrybutu "Tylko do odczytu". Potem uruchamiasz Outlook'a i w menu wybierasz "Plik | Otwórz | Plik danych programu Outlook". Wskazujesz plik archiwum i możesz przeglądać go w Outlook'u. Upewnij się jeszcze, że masz włączony widok "List folderów", żeby widzieć wszystkie foldery pliku archiwum.
Pozdrawiam
Michu
michu

Powrót do Microsoft Outlook