Błąd serwera: 553, Numer błędu: 0x800CCC78 <-wp.pl wysyłanie

Pytania związane z programem Poczta Systemu Windows, czyli Windows Mail w systemie Vista

Moderator: Moderatorzy

Błąd serwera: 553, Numer błędu: 0x800CCC78 <-wp.pl wysyłanie

Postprzez Bonus » Wt 03.03.2009 18:50

Witam,
Na początku chciałbym się przywitać ze wszystkimi ;)

Teraz przechodząc do sedna, otóż od paru dni po instalacji Windows Vista, borykam się z problemem wysyłania poczty. Konto posiadam na wp.pl, wszystkie ustawienia uwierzytelniania itp zostały na pewno dobrze skonfigurowane, sprawdzałem na stronie wp.pl. Próbowałem użyć programu 'Outlook AutoConfig' ale nie pomógł.
Treść błędu brzmi:
Kod: Zaznacz cały
Nie można wysłać wiadomości. Ustawienia uwierzytelniania mogą być niepoprawne dla serwera poczty wychodzącej [SMTP]. Aby uzyskać pomoc przy rozwiązaniu tego problemu, przejdź do Pomocy, poszukaj tematu ?Rozwiązywanie problemów z programem Poczta systemu Windows? i przeczytaj sekcję ?Mam problemy z wysłaniem wiadomości e-mail?. Jeśli potrzebujesz pomocy przy określeniu odpowiednich ustawień serwera, skontaktuj się z dostawcą usługi e-mail.

Odrzucony adres e-mail to: ADRES E-MAIL. Temat 'test', Konto: 'NAZWA KONTA', Serwer: 'smtp.wp.pl', Protokół: SMTP, Odpowiedź serwera: '553 adres ktorego uzywasz "ADRES E-MAIL" nie jest Twoim adresem, posiadane przez Ciebie adresy to: ADRES E-MAIL', Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 553, Numer błędu: 0x800CCC78

PS.: gdzie "ADRES E-Mail" jest mój e-mail a gdzie "NAZWA KONTA" moja nazwa, więc proszę nie pisać abym w programie wpisał e-mail a nie treść ;)

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Bonus

Re: Błąd serwera: 553, Numer błędu: 0x800CCC78 <-wp.pl wysyłanie

Postprzez michu » Wt 17.03.2009 15:15

Spróbuj najpierw skonfigurować konto przy pomocy programu Outlook AutoConfig i sprawdź, czy dalej masz taki sam błąd.
Pozdrawiam
Michu
michu

Postprzez Józef Sygidz » Pn 05.09.2011 10:57

Nie można wysłać wiadomości, ponieważ serwer odrzucił adres e-mail nadawcy. Adres e-mail nadawcy to: „sygidz1@wp,pl”. Temat 'Re: Wysyłanie wiadomości e-mail: Muzyka od Ryszarda Posluchaj muzyki z roku Twoich urodzin', Konto: 'pop3.wp.pl', Serwer: 'smtp.wp.pl', Protokół: SMTP, Odpowiedź serwera: '553 SMTP I don't accept mail from your domain / Nie obslugujemy twojej domeny', Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 553, Numer błędu: 0x800CCC78 taki mam komunikat gdy chcę wysłaś pocztę jaka tego przyczyna, i co powinienem zrobić?
Józef Sygidz

Postprzez OShon » Pn 05.09.2011 18:14

Zmień port w ustawieniach konta.
Port 25 został ponad rok temu wycofany z użycia, zamień go na 587.

Art jaki sie kiedyś ukazał: Uwaga zmiana portu serwera poczty wychodzącej (SMTP)
Zresztą wiele razy na forum.
Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office System, MCC
Moderator Outlook.pl | ExcelForum.pl | WSS.pl | CodeGuru.pl, MSDN dział VBA
Konstruktor rozwiązań biznesowych VBATools.pl, Business Developer Veracomp SA

Skonfiguruj swój pakiet dodatków do Excela oraz narzędzi Outlooka
OShon

Powrót do Poczta Systemu Windows (Windows Mail)