Outlook 2010 - zmiana lokalizacji pliku *.PST dla kont IMAP

Pytania, uwagi, problemy związane z Microsoft Office Outlook, wersje 2007 i 2010

Moderator: Moderatorzy

Outlook 2010 - zmiana lokalizacji pliku *.PST dla kont IMAP

Postprzez Lens » N 22.08.2010 10:37

Witam

Do tej pory korzystałem z Outlook Expresa ale nadszedł czas zmian i próbuje "okiełznać" MS Outlook 2010. Mam kilka kwestii które nie wiem jak rozwiązać.

01
Mam kilka kont mailowych, z których korzystam przez IMAP. Czy da się jakoś zmienić by pliki *.PST dla kont IMAP były przechowywane w innym folderze niż standardowy?
Te konta zajmują po około 1,5 GB każde co skutecznie zapcha mi partycję C.

02
Czy da się zrobić to samo co powyżej dla kont SMTP?
Chciałbym by wszystkie pliki *.PST były jak do tej pory w folderze D:\Moje dokumenty\MAILE

03
Czy da się stworzyć w Outlooku 2010 foldery "Archiwum" dla każdego z kont IMAP, tak bym mógł ręcznie przenosić tam maile które chce już definitywnie ściągnąć z serwera i tak by ten folder (jego plik *.PST) też był przechowywany w folderze D:\Moje dokumenty\MAILE?
Lens

Re: Outlook 2010 - zmiana lokalizacji pliku *.PST dla kont IMAP

Postprzez OShon » N 22.08.2010 16:58

sprawdze możliwość przeniesienia plików PST z kont IMAP, jednakże obawiam się że ich umiejscowienie może być z góry narzucone.

Jeśli chodzi o archiwum, to jego wykonywanie chyba nie jest konieczne, ponieważ gdy na POPie można kasować pocztę z serwera, tak IMAP jest kontem synchonizowanym.
Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office System, MCC
Moderator Outlook.pl | ExcelForum.pl | WSS.pl | CodeGuru.pl, MSDN dział VBA
Konstruktor rozwiązań biznesowych VBATools.pl, Business Developer Veracomp SA

Skonfiguruj swój pakiet dodatków do Outlooka, Excela, WD i PP
OShon

Postprzez Lens » Pn 23.08.2010 21:18

OShon napisał(a):sprawdze możliwość przeniesienia plików PST z kont IMAP, jednakże obawiam się że ich umiejscowienie może być z góry narzucone.

Mam nadzieję że nie.

OShon napisał(a):Jeśli chodzi o archiwum, to jego wykonywanie chyba nie jest konieczne, ponieważ gdy na POPie można kasować pocztę z serwera, tak IMAP jest kontem synchonizowanym.

Po około roku ściągam maile z konta IMAP na jeden komputer gdzie robie archiwum.
Lens

Postprzez Lens » Śr 25.08.2010 14:32

OShon napisał(a):sprawdze możliwość przeniesienia plików PST z kont IMAP, jednakże obawiam się że ich umiejscowienie może być z góry narzucone.

Program TweakVI pod Win Viste ma taka opcję żeby zmieniać lokalizację defaultowego folderu z plikami *.PST dla Outlooka - niestety wersje pod WinXP (czyli TweakXP) nie ma takiej opcji.

Skoro w Viscie się da to w XP raczej też, tylko co trzeba zmodyfikować w rejestrze.
Lens

Postprzez OShon » Śr 25.08.2010 19:20

Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office System, MCC
Moderator Outlook.pl | ExcelForum.pl | WSS.pl | CodeGuru.pl, MSDN dział VBA
Konstruktor rozwiązań biznesowych VBATools.pl, Business Developer Veracomp SA

Skonfiguruj swój pakiet dodatków do Outlooka, Excela, WD i PP
OShon

Powrót do Microsoft Outlook 2007 / 2010 / 2013